poniedziałek, 27 maja

Elon Musk oficjalnie ogłosił, że Twitter na całym świecie zmienia nazwę na „X”. Na oficjalnej stronie Twittera pojawiło się już „tymczasowe” logo z białym X na czarnym tle, które zastąpiło oryginalne logo niebieskiego ptaka, sygnalizując zamiar miliardera przekształcenia sieci mediów społecznościowych w „aplikację do wszystkiego” podobną do chińskiego WeChat.

Elon Musk w niedzielę wieczorem zmienił swoje zdjęcie profilowe na nowe logo i dodał do swojej biografii „X.com”, która przekierowuje do krótkiego ekranu powitalnego „X” na stronie głównej Twittera. W tweecie w poniedziałek rano dyrektor generalna Twittera, Linda Yaccarino, powiedziała: „X jest tutaj! Zróbmy to”. Musk udostępnił później zdjęcie nowego brandingu X wyświetlanego z boku siedziby Twittera w San Francisco.

Oficjalna nazwa podmiotu prawnego Twittera została zarejestrowana jako X Corp, kiedy firma została przejęta w październiku 2022 r. przez Muska, który od tego czasu nazywa ją „X” lub „przyspieszaczem tworzenia X”.

Platforma mediów społecznościowych nosi nazwę Twitter od momentu jej uruchomienia w marcu 2006 roku, a jej strona Informacje wciąż mówi, że logo niebieskiego ptaka jest „naszym najbardziej rozpoznawalnym atutem” i „Dlatego tak go chronimy”.

Niezależnie od tego Musk uważa, że zmiana „powinna była nastąpić dawno temu”. Jego zamiłowanie do litery X jest widoczne gdzie indziej, na przykład w nazwach jego firm SpaceX i X.Ai. X.com to także nazwa banku internetowego, którego Musk był współzałożycielem, zanim połączył się z Confinity, by ostatecznie stać się PayPal.

Według Zoe Schiffer z Platformer, Musk wysłał wczoraj wieczorem e-mail do pracowników Twittera, informując ich, że firma stanie się publicznie znana jako X i że to ostatni raz, kiedy wysyła e-maile z adresu Twittera.

Według Muska dotychczasowe „tweety” mają zostać zastąpione postami nazywanymi po prostu „x”. W chwili pisania tego tekstu oficjalna aplikacja dalej nazywa się Twitter, ale zmiana nastąpi zapewne bardzo szybko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx