piątek, 19 kwietnia

Apple i Amazon staną przed postępowaniem dyscyplinarnym w Hiszpanii w związku z możliwymi praktykami ograniczającymi konkurencję związanymi ze sprzedażą produktów Apple.

W komunikacie prasowym hiszpańska Komisja ds. Rynków i Konkurencji (CNMC) poinformowała, że wszczęła postępowanie przeciwko obu firmom za „możliwe praktyki antykonkurencyjne w sektorach sprzedaży internetowej produktów elektronicznych oraz świadczenia usług marketingowych przez sprzedawców w postaci firm trzecich za pośrednictwem platform internetowych”.

Niezależny organ ochrony konsumentów powiedział, że ma dostęp do „pewnych informacji”, z których znalazł „racjonalne przesłanki”, że Amazon i Apple łamią prawa związane z ochroną konkurencji i Traktatem o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Ewentualne bezprawne zachowanie polegałoby na porozumieniu między obiema grupami, które obejmowałoby ewentualne ograniczenia na stronie internetowej Amazona w Hiszpanii dotyczące:

(i) Sprzedaży detalicznej produktów Apple przez firmy trzecie;
(ii) Niektóre reklamy konkurencyjnych produktów Apple i niektóre kampanie skierowane do klientów Apple przez Amazona;
(iii) Inne ograniczenia handlowe.

Komunikat CNMC nie przesądza o ostatecznym wyniku dochodzenia, które nastąpi w ciągu maksymalnie 18 miesięcy przed ostatecznym rozstrzygnięciem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx