czwartek, 13 czerwca

Jak podaje Bloomberg, Tang Tan, wiceprezes Apple ds. projektowania produktów iPhone i Apple Watch, który niedawno ogłosił swoje odejście z Apple, dołączy do zespołu LoveFrom Jony’ego Ive’a, aby projektować produkty dla OpenAI.

Tan zostanie kolejnym projektantem Apple, który dołączy do LoveFrom, firmy projektowej założonej przez Jony’ego Ive’a po jego odejściu z Apple w 2019 roku. Łącznie firmę opuściło już 14 członków byłego zespołu projektowego Ive’a w Apple. Tylko około sześciu projektantów, którzy kiedyś zgłosili się do Ive’a, nadal pracuje w Apple.

Na tą chwilę, Ive zabrał Apple więcej projektantów, niż pozostało w firmie. Do chwili obecnej do nowej firmy projektowej Ive dołączyło ponad 20 byłych pracowników Apple, w tym Marc Newson i Shota Aoyagi.

Bloomberg twierdzi, że praca Ive dla OpenAI jest jednym z jego „najbardziej ambitnych projektów” od czasu opuszczenia Apple i najwyraźniej ma nadzieję przekształcić tę pracę w nową firmę, a obecne wysiłki skupiają się na zatrudnianiu talentów i tworzeniu koncepcji.

Tan będzie kierować inżynierią sprzętu w projekcie OpenAI podczas pracy w LoveFrom. Niewiele wiadomo o ambicjach sprzętowych OpenAI, ale Bloomberg twierdzi, że projekty na etapie koncepcyjnym obejmują urządzenia dla domu. Tan oficjalnie odchodzi z Apple w lutym, ale jego obowiązki zostały już podzielone pomiędzy następców.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx