niedziela, 21 lipca

W następstwie orzeczenia Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych zawieszającego zakaz importu Apple Watch, Apple przywrócił do swojego sklepu internetowego i sklepów stacjonarnych w Stanach Zjednoczonych zegarki Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2.

We wtorek Apple złożył wniosek nadzwyczajny, prosząc o wstrzymanie zakazu importu do czasu rozpatrzenia odwołania. Sąd apelacyjny zastosował tymczasowe zawieszenie do czasu podjęcia decyzji, dzięki czemu Apple może ponownie sprzedawać modele Apple Watch z technologią wykrywania tlenu we krwi.

Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) ma czas do 10 stycznia na złożenie odpowiedzi na wniosek Apple o zawieszenie, a pozostałe strony mają czas do 15 stycznia na złożenie pism popierających zakaz importu lub sprzeciwiających się temu. Apple powinien móc kontynuować sprzedaż zegarka przynajmniej do czasu, aż sąd apelacyjny podejmie ostateczne orzeczenie w sprawie zawieszenia, co nastąpi po 15 stycznia.

Jeśli sąd apelacyjny wyda orzeczenie na korzyść Apple, zakaz importu Apple Watch Series 9 i Ultra 2 zostanie wstrzymany na cały czas trwania procesu odwoławczego. Jeśli sąd nie rozstrzygnie na korzyść Apple, zakaz importu zostanie przywrócony. Proces odwoławczy może trwać wiele miesięcy, więc Apple może uzyskać znaczne odroczenie, argumentując przeciwko decyzji ITC.

W październiku ITC zdecydowało, że Apple naruszył opatentowaną przez Masimo technologię wykrywania tlenu we krwi i wprowadziło zakaz sprzedaży zegarków w USA, który wszedł w życie 26 grudnia. W ramach przygotowań do zakazu Apple faktycznie wstrzymał sprzedaż w Internecie 21 grudnia i zakończył sprzedaż w sklepach po 24 grudnia.

Administracja Bidena miała możliwość zawetowania zakazu importu, ale zdecydowała się tego nie robić, uznając zakaz importu za oficjalny. Aby obejść problemy prawne dotyczące Apple Watch, Apple będzie musiał wygrać apelację przeciwko Masimo, dojść do porozumienia z Masimo lub usunąć z Apple Watch technologię wykrywania tlenu we krwi naruszającą prawa.

Zakaz importu dotyczył wyłącznie modeli Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 sprzedawanych w sklepach detalicznych Apple i sklepie internetowym w Stanach Zjednoczonych. Nie miało to wpływu na sprzedaż w innych krajach, a modele Apple Watch są nadal dostępne w USA w sklepach takich jak Target, Walmart i Best Buy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx