poniedziałek, 24 czerwca

Kod znaleziony w najnowszej wersji beta iOS 14.2 sugeruje, że Apple nie zamierza dołączać bezpłatnego zestawu słuchawek EarPods do nowych iPhone’ów 12.

Apple w wersji beta iOS 14.2 zmienił wpis w sekcji „Zastrzeżenia Prawne” systemu operacyjnego, aby pominąć wzmiankę o „dostarczanych słuchawkach”, co sugeruje, że nadchodzące modele iPhone’a nie będą dostarczane z darmowymi słuchawkami EarPods, informuje MacRumors.

Nowa uwaga, znajdująca się w części poświęconej ekspozycji na fale radiowe, brzmi: „Aby zmniejszyć ekspozycję na energię fal radiowych, użyj zestawu głośnomówiącego, takiego jak wbudowany zestaw głośnomówiący, słuchawki lub inne podobne akcesoria”. Wcześniejsze wersje systemu operacyjnego do aktualnej wersji iOS 14.0.1 odnoszą się do „dostarczonych słuchawek”.

Niewielka modyfikacja jest znacząca, ponieważ Apple rzadko aktualizuje składnik prawny i regulacyjny iOS.

Odkrycie i późniejsze spekulacje pokrywają się z przewidywaniami analityka Ming-Chi Kuo, który w maju powiedział, że Apple nie będzie dodawał słuchawek EarPods wraz z wprowadzeniem iPhone’a 12. Motywy zmiany są niejasne, ale Kuo domyślił się, że usunięcie może zbiegać się z niezapowiedzianą promocją AirPods.

Wprowadzone wraz z iPhone’em 5 w 2012 roku, słuchawki Apple EarPods zastąpiły standardowe białe wkładki douszne dostarczane z urządzeniami iPod i iPhone przez ponad dekadę. Dzięki ukierunkowanym portom głośnikowym i wygodnemu dopasowaniu do uszu konstrukcja służyła jako podstawa dla AirPods i AirPods Pro. Model Lightning zadebiutował z iPhonem 7 w 2016 roku, gdy Apple odszedł od tradycyjnego gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Oprócz możliwego usunięcia słuchawek EarPods, plotki sugerują, że Apple nie będzie dołączać zwykłego zasilacza sieciowego do modeli słuchawek nowej generacji. Firma ustanowiła precedens dla zmiany, nie włączając adapterów 5 W do Apple Watch Series 6, określając ten ruch jako część ciągłych wysiłków nad zrównoważeniem wpływu, jaki jej urządzenia mają na środowisko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx