sobota, 20 kwietnia

Pracownicy Apple otrzymali ostatnio film, w którym szefowa sprzedaży detalicznej i zasobów ludzkich w Apple Deirdre O’Brien, zwróciła się do rosnącej liczby pracowników Apple wyrażających swoje opinie na temat problemów w miejscu pracy, takich jak nierówność płac.

Ale od początku. W ciągu ostatnich kilku tygodni kilku pracowników Apple skrzyknęło się na Twitterze, aby podzielić się swoimi frustracjami w miejscu pracy, co zapoczątkowało ruch „AppleToo”. Stworzona przez grupę pracowników inicjatywa i strona internetowa „Apple Too” naciska na Apple, aby „spełnił swoją obietnicę integracji, różnorodności i równości”.

W filmie Deirdre O’Brien mówi pracownikom, którzy mają problemy w miejscu pracy, aby porozmawiali ze swoimi menedżerami i „partnerem w relacjach biznesowych”. Powiedziała również, że Apple ma „poufny proces, który należy dokładnie zbadać, w sposób, który traktuje wszystkich z godnością i szacunkiem”.

Według pracowników sugestia O’Brien, aby skonsultować się z menedżerem, nie sprawdziła się w przypadku niektórych pracowników. „System nie działa… od samego początku jest skonfigurowany do działania przeciwko tobie” – powiedział jeden z pracowników prosząc o zachowanie anonimowości.

Zdradził on również, że pracownicy często są informowani przez swoich menedżerów, że ich wynagrodzenie jest „w zakresie” ich stanowiska, co prowadzi do niejasności co do tego, dlaczego ich pensja może nie być równa zarobkom innego pracownika. Osoba ta powiedziała również, że eskalacja skarg do zespołu HR Apple może prowadzić do zemstę menedżera.

W filmie O’Brien nie wymienia nazwy „AppleToo”, ale zauważa, że wie o „kilku” pracownikach, którzy „zadawali pytania dotyczące kapitału płacowego”. Dyrektor mówi, że Apple jest „głęboko zaangażowany” w sprawiedliwe płace i stosuje standardy branżowe, aby to osiągnąć.

O’Brien powiedziała, że na podstawie danych ze Stanów Zjednoczonych Apple już „osiągnął sprawiedliwość płacową”, ale twierdzi, że nadal jest to „ciągły wysiłek”.

Ruch AppleToo wciąż zbiera nowe historie od pracowników Apple i dzieli się swoimi doświadczeniami na Twitterze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx