poniedziałek, 22 kwietnia

Apple Watch nadal jest najpopularniejszym smartwatchem na rynku, a w drugim kwartale 2021 roku Apple osiągnął kolejny przełom w liczbie użytkowników wynika z raportu Global Smartwatch Shipments Tracker firmy Counterpoint Research.

Jak podaje Counterpoint, Apple ma obecnie ponad 100 milionów aktywnych użytkowników Apple Watch. Wszystko to podobno dzięki wyglądowi urządzenia, funkcjom zdrowotnym i powiązanym usługom. Możliwe, że Apple osiągnął tą liczbę jeszcze wcześniej niż w 2021 roku. W lutym Neil Cybart poinformował na podstawie swoich szacunków, że Apple osiągnął 100 milionów użytkowników w grudniu.

W drugim kwartale 2021 roku globalne dostawy smartwatchy wzrosły ogółem o 27 procent, a Apple zdołał utrzymać pozycję numer jeden. Udział Apple w rynku wyniósł 28 procent, nieznacznie spadł z 30 procent w analogicznym kwartale poprzedniego roku, ale znacznie przewyższał konkurentów, takich jak Huawei, Samsung i Garmin.

Stany Zjednoczone nadal są największym rynkiem Apple, odpowiedzialnym za ponad połowę bazy użytkowników Apple Watch.

W drugim kwartale Apple Watch Series 6 był najpopularniejszym smartwatchem, za nim pojawił się Apple Watch SE. Samsung Galaxy Watch Active 2 zajął trzecie miejsce, a dalej uplasował się Apple Watch Series 3  i Imoo Z6-4G.

ranking smartwatchy

Apple za kilka tygodni ma zadebiutować ze swoim najnowszym modelem Apple Watch. Apple Watch Series 7 ma mieć po raz pierwszy od lat mocno zmieniony wygląd, a Apple wykorzysta konstrukcję o płaskich krawędziach, większy wyświetlacz oraz nowe rozmiary kopert 41 mm i 45 mm.

Spodziewamy się, że Apple zadebiutuje nowymi modelami Apple Watch Series 7 wraz z linią iPhone 13 na spodziewanej konferencji we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx