niedziela, 22 maja

Apple usunął dziś Jony’ego Ive z profili zarządu na swojej stronie internetowej sugerując, że oficjalnie odszedł z firmy po prawie trzech dekadach. Zmianę zauważył francuski blog MacGeneration.

Ive kierował zespołem projektowym Apple do 1996 roku. W 2015 roku awansował na stanowisko dyrektora ds. Projektowania. Był odpowiedzialny za cały projekt Apple, w tym za wygląd produktów Apple, takich jak iPhone, Mac i Apple Watch, opakowania i duże projekty architektoniczne takie jak Apple Park i Apple Stores.

W czerwcu Apple ogłosiło, że Ive odejdzie z firmy jako pracownik, aby w tym samym roku założyć niezależną firmę projektową o nazwie LoveFrom ze swoim przyjacielem, projektantem Markiem Newsonem. Apple powiedział, że pozostanie jednym z głównych klientów Ive.

„Jony jest wyjątkową postacią w świecie designu i jego rola w odrodzeniu Apple jest nie do przecenienia, od przełomowego iMaca z 1998 roku po iPhone’a i niespotykane ambicje Apple Park, gdzie ostatnio wkłada tyle energii i troski”, powiedział w czerwcu prezes Apple Tim Cook.

Apple powiedział, że szef operacyjny Jeff Williams „spędza więcej czasu” pracując z zespołem projektowym firmy w ich studio. Evans Hankey i Alan Dye, wiceprezesi ds. Wzornictwa przemysłowego i projektowania interfejsu w Apple, będą teraz podlegać Williamsowi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x