czwartek, 18 sierpnia

Zgodnie z koreańskim ETNews, Apple planuje wypuścić w 2020 roku iPhone’a 5,4-calowego oraz i 6,7-calowego z cieńszymi wyświetlaczami OLED.

Raport twierdzi, że tak zwane modele iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max zastosują technologię Samsunga o nazwie Y-OCTA, która umożliwia bezpośrednie wzorowanie obwodów ekranu dotykowego na panelu OLED bez potrzeby oddzielnej warstwy, co powoduje cieńszy wyświetlacz i niższe koszty produkcji.

Nie jest jasne, czy cieńsza technologia wyświetlacza przełoży się na ogólnie cieńsze iPhone’y. Warto zauważyć, że iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max są właściwie nieco grubsze i cięższe niż odpowiednio iPhone XS i iPhone XS Max, ponieważ Apple dodał większe baterie w tegorocznych urządzeniach.

Samsung dostarczy Apple wyświetlacze Y-OCTA zarówno dla 5,4-calowych, jak i 6,7-calowych iPhone’ów, podczas gdy tańszy 6,1-calowy model będzie oparty na tradycyjnych wyświetlaczach dostarczanych zarówno przez Samsunga, jak i LG, dodaje raport. Chiński producent wyświetlaczy BOE może przestać współpracować jako dostawca komponentów dla przyszłorocznych iPhone’ów.

Oczekuje się, że rok 2020 będzie znaczącym rokiem dla iPhone’a, a plotki poza wspomnianymi powyżej nowymi rozmiarami wyświetlaczy, mówią również o przeprojektowanej metalowej ramce podobnej do tej z iPhone’a 4, kamerze tylnej 3D, obsłudze 5G i do 6 GB pamięci RAM.

Wiele raportów twierdziło, że Apple ostatecznie planuje wypuścić iPhone’a z Face ID i Touch ID wbudowanym w ekran, choć nie jest jasne, czy urządzenie takie pojawi się w 2020 roku czy w 2021 roku. Touch ID pod ekranem może potencjalnie umożliwić uwierzytelnienie użytkowników trzymając palec w dowolnym miejscu na wyświetlaczu.

Plany Apple dotyczące wydania iPhone’ów w rozmiarach 5.4, 6.1 i 6.7 cala w 2020 roku są również powszechnie potwierdzane przez znanego analityka Ming-Chi Kuo i innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx