poniedziałek, 22 kwietnia

Były szef designu Apple, Jony Ive, zaprezentował swój najnowszy projekt powstały we współpracy z brytyjską marką audio Linn, którym jest specjalna edycja gramofonu Sondek LP12.

Luksusowy gramofon o wartości 60 000 dolarów jest pierwszym projektem sprzętowym niezwiązanym z Apple, w który Ive był zaangażowany, odkąd wraz z czterema innymi kolegami opuścił firmę w 2019 roku, aby założyć własną firmę projektową LoveFrom.

Ten wysokiej klasy element technologii audio zawiera wiele klasycznych cech produktu zatwierdzonego przez Ive, począwszy od wygładzonych aluminiowych krawędzi, okrągłych elementów i neutralnej, minimalistycznej estetyki. W rozmowie z Fast Company Ive powiedział, że przez lata posiadał wiele produktów firmy Linn oraz wyjaśniając, że „muzyka zawsze była dla niego bardzo ważna”.

Ive opisuje LP12-50 jako „bardzo delikatny i skromny projekt, który był zmotywowany miłością i szacunkiem do firmy Linn”. Rzeczywiście, według Fast Company, LoveFrom wykonał pracę pro bono i nie ma umowy ani innych ustaleń finansowych z firmą.

„Istnieje znaczny procent naszych prac, które wykonujemy wyłącznie z miłości do robienia tego” – powiedział Ive stronie internetowej, która zauważyła, że firma projektowa zarabia pieniądze z długoterminowych umów z takimi firmami jak Airbnb i Ferrari.

Apple powiedział w 2019 roku, że Ive będzie nadal zaangażowany w projektowanie w Apple. Mówiło się, że Ive był podobno zaangażowany w tworzenie iMaca 2021. Nie wiadomo, czy LoveFrom współpracował z Apple od tego czasu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx