czwartek, 18 kwietnia

Zgodnie z nowym raportem Marka Gurmana z Bloomberga, Apple już w październiku wprowadzi nową gamę pakietów usług subskrypcyjnych o nazwie „Apple One”.

Seria pakietów umożliwiłaby klientom jednoczesne subskrybowanie kilku usług cyfrowych Apple. Oczekuje się, że spowoduje to niższą miesięczną cenę niż w przypadku subskrypcji usług indywidualnie. Bloomberg informuje, że pakiety subskrypcji „Apple One” mają zostać uruchomione w październiku wraz z nowymi modelami iPhone’a.

Gurman wyjaśnia, że będą różne poziomy subskrypcji Apple One. Podstawowy pakiet będzie zawierał tylko Apple Music i Apple TV+, a droższa odmiana doda Apple Arcade. Następny poziom doda Apple News+, a następnie najdroższy pakiet będzie zawierał również pakiet dyskowy w iCloud. Apple One nie przewiduje obsługi AppleCare.

Uważa się również, że Apple rozwija nową usługę dla wirtualnych zajęć fitness, z której można korzystać za pośrednictwem aplikacji na iPhone’a, iPada i Apple TV. Usługa fitness będzie oferowana w wyższym pakiecie abonamentowym. Usługa treningowa, która obecnie wewnętrznie nosi nazwę kodową „Seymour”, ma konkurować z wirtualnymi zajęciami oferowanymi przez takie firmy jak Nike.

Apple One będzie współpracować z systemem Family Sharing firmy Apple, który zapewnia dostęp nawet sześciu osobom. Oczekuje się, że pakiety pozwolą klientom zaoszczędzić od około 2 do 5 dolarów miesięcznie, w zależności od wybranego pakietu.

Motywacją stojącą za łączeniem usług subskrypcji byłoby zachęcanie klientów do subskrybowania wielu usług Apple, generując więcej stałych przychodów. W szczególności Apple News‌+ i Apple TV‌+ nie odnotowały znacznego wzrostu, więc łączenie subskrypcji pomogłoby zwiększyć liczbę subskrybentów. Pod koniec 2019 roku Apple eksperymentował z utworzeniem pakietu ‌Apple Music‌ i ‌Apple TV‌+ dla studentów, przy czym ten drugi był swobodnie dołączany.

Pliki znalezione w iOS 13.5.5 odnosiły się do „oferty pakietowej” i „subskrypcji pakietowej”. Te pliki nie były obecne we wcześniejszych wersjach systemu iOS. Pliki miały być powiązane z „systemem zarządzania własnymi subskrypcjami usług Apple, takimi jak Apple News+. Krążą pogłoski, że Apple pracuje nad jakimś pakietem usług od 2018 roku, a większość plotek wskazywała, że firma połączy ‌‌Apple Music‌‌, ‌‌Apple TV‌‌+ i ‌‌Apple News‌‌+.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx