sobota, 30 września

Wraz z OS X Yosemite Apple wprowadził wiele funkcji ciągłości poprawiających integrację urządzeń iOS i Mac. OS X Yosemite zawiera funkcję o nazwie Instant Hotspot, która pozwala użytkownikom na łatwiejsze korzystanie z iPhone’owych danych komórkowych na komputerze Mac lub iPadzie.

Z Instant Hotspot, nie ma już potrzeby wprowadzania hasła w celu połączenia, a bezpieczne połączenie realizowane jest poprzez wspólne konto iCloud. IPhone może być nawet w trybie uśpienia, aby zezwolić komputerowi Mac na zainicjowanie Instant Hotspot, bez konieczności dodatkowych ustawień oprócz włączonego Wi-Fi i Bluetooth.

Zanim zaczniecie musicie oczywiście mieć iOS 8.1 na swoim iPhone’ie i OS X Yosemite na komputerze Mac. Upewnijcie się również, że zarówno Mac jak i iPhone są zalogowane na tym samym koncie iCloud i sprawdźcie, czy Wasz komputer Mac obsługuje Instant Hotspot. Można to zrobić klikając w symbol  w lewym, górnym rogu paska menu, przechodząc do menu Ten Mac, klikając na Raport systemowy i klikając na szczegóły Bluetooth. Powinniście zobaczyć informacje na temat tego, czy system jest zgodny z Instant Hotspot i Handoff.

Zrzut ekranu 2014-10-23 o 21.42.34

Jeśli spełniacie powyższe warunki możecie przejść dalej.

1. Włącz Wi-Fi w telefonie iPhone (Ustawienia -> Wi-Fi) i Mac (Pasek Menu -> wifi -> Włącz Wi-Fi)

2. Włącz Bluetooth w telefonie iPhone (Ustawienia -> Bluetooth) i Mac (Pasek Menu -> Apple -> Preferencje systemowe -> Bluetooth -> włącz Bluetooth).

wifi

3. Na komputerze Mac, kliknij symbol wifi Wi-Fi  wifi w pasku menu. Nowa pozycja „Hotspot osobisty” pojawia się teraz w na górze i będzie ona nazwą Twojego iPhone’a. Po prawej stronie nazwy iPhone wyświetlana jest siła sygnału, typ sieci, oraz dostępna żywotność baterii. Kliknij na nazwę swojego urządzenia, aby rozpocząć używanie go jako Instant Hotspot dla komputera Mac.

personalhotspot5

Teraz można rozpocząć korzystanie z internetu na komputerze Mac korzystając z iPhone’a jako Hotspotu. Na komputerze Mac, Instant Hotspot między dwoma urządzeniami jest reprezentowany przez specjalną ikonę prezentującą link nad tradycyjnym symbolem Wi-Fi. Na iPhone’ie połączenie jest reprezentowane przez migający niebieski pasek, który pokazuje, że osobisty Hotspot 'jest aktywny.

Kiedy Mac lub iPad przełączą się na połączenie Wi-Fi lub nie Mac jest podłączony do telefonu iPhone, Instant Hotspot wyłącza się automatycznie. Ta funkcja jest przeznaczona do oszczędzania baterii w iPhone’ie, ponieważ powiązane urządzenia wykorzystują większą ilość baterii.

Tyle teorii. Ja mam jednak wciąż problem z Instant Hotspot. Podobno pomaga wylogowanie się z iCloud i ponowne zalogowanie, wyłączenie bezprzewodowego dostępu do Internetu i włączenie ponownie lub nawet restart swoich urządzeń. Te kroki mogą pomóc, jeśli macie problemy z łączeniem się przy użyciu Instant Hotspot. Piszcze czy Wam się udało.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Awarts
Awarts
8 lat temu

Należałoby nadmienić, że włączona musi być transmisja danych w iPhone’ie, aby telefon był widoczny w dostępnych sieciach. Natomiast WiFi w telefonie nie musi być włączone.

Awarts
Awarts
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

Cóż, nie każdy chodzi z włączoną transmisją danych. Powoduje to dużo szybsze zużycie baterii. W takim przypadku nieuniknione jest jednak sięganie po iPhone’a przed uruchomieniem instant hotspot’a.

pok
pok
8 lat temu

Nie udało. Za nic w świecie nie działa ani to, ani kontynuowanie pracy. Za to przekazywanie SMS i połączenia działają, choć na Airze tylko w jedną stronę (nie sygnalizuje połączeń, ale da się dzwonić). Testowane na iPhone 5 + iPad mini retina + MacBook Air 2014.

Pok
Pok
Reply to  pok
8 lat temu

Hotspot między iPhone 5 a iPadem mini retina udało się uruchomić wchodząc w Ustawienia, FaceTime, konto, pokaż. Po tym potrzebny był restart. Btw, czy wylogowanie z iCloud powoduje że trzeba coś od nowa pobierać, konfigurować, czy coś?

Michał
Michał
8 lat temu

Hej, mnie tez sie to nie udalo a probowalem chyba wszystkiego. Mam Iphone 4S i Macbook Air (2014). Smsy i polączenia telefoniczne dzialaja bez zarzutu natomiast Instant Hotspot w ogole. Bylem w Ispot i powiedzieli mi, ze z Iphone 4S nie bedzie to dzialac. Natomiast po rozmowie telefonicznej z centrum wsparcia Apple, gosc stwierdzil, wszsytko powinno i dzialac i dziwi sie, czemu jest inaczej. Caly czas z tym walcze ale bez rezulatatow. Jest tu ktos kto Iphone 4S i dziala mu ta opcja?

mar
mar
8 lat temu

Spróbujcie w preferencjach sieci w Macu zapomnieć Waszego iphone jako hotspotu osobistego. Mnie to rozwiązało problem bo wcześniej iphone ciągle pokazywał mi sie w dostępnych sieciach, a nie jako instant hotspot.

Michał
Michał
Reply to  mar
8 lat temu

nic to nie dało 🙁

9
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx