piątek, 24 marca

rozebrany iPad Air 2

W związku z pierwszymi zamówieniami iPada Air 2, które zaczynają docierać już do klientów serwis iFixit nabył jeden z nowych tabletów by tradycyjnie rozmontować go i zobaczyć, co jest w środku cieńszego, bardziej wydajnego iPada Air 2.

Według iFixit, panel przedni jest bardziej sztywny niż w poprzednich modelach iPada i czuje się że jest mocniejszy podczas prób oddzielenia go od obudowy. Jak w przypadku wszystkich iPadów, przyklejany wyświetlacz jest jedynym punktem dostępu do tabletu.

Jak wskazano na wstępie, iPad Air 2 ma mniejszą baterię niż oryginalny iPad Air, kształtującą się na poziomie 27,62 Wh i 7340 mAh. Pierwsza generacja tabletu miała baterię i pojemności 8827 mAh / 32,9 Wh.

iFixit potwierdza istnienie zarówno bardziej wydajnego procesora A8X i 2 GB pamięci RAM, Elpida F8164A3MD w dwóch oddzielnych chipach 1GB RAM położonych po obu stronach procesora A8X. Tablet zawiera również 16GB pamięci flash firmy SK Hynix i ten sam moduł NFC NXP 65V10, który został użyty w iPhone’ie 6 i 6 Plus, ale nie wydaje się mieć anteny NFC. Apple powiedział, że iPad Air 2 i iPad mini 3 nie będzie w stanie obsługiwać płatności sklepowych.

logicboardipadair2-800x263

Przewód czujnika Touch ID w iPadzie Air 2 wydaje się być bardzo podobny do kabla czujnika jaki znajduje się w nowych iPhone’ach, a sam czujnik Touch ID wyprodukowany został przez NXP Semiconductors. Aparat 8 megapikseli jest również podobny do aparatu iPhone’a 6 i 6 Plus, ale nie są one identyczne. Czujnik światła otoczenia iPad Air 2 został podzielony na dwa osobne, a jeden obecnie znajduje się na gnieździe słuchawkowym, prawdopodobnie uzupełniając drugi.

Wraz ze zmianą miejsca kilku komponentów wewnętrznych mikrofonu i kamery, antena modelu z Wi-Fi, wcześniej znajdująca się w dolnej części tabletu, została przeniesiona na górę iPada. iFixit potwierdził również, że inteligentne etui przeznaczone do poprzedniej generacji iPada Air będą współpracować z iPadem Air 2.

iPad Air 2 jest obecnie dostępny na zamówienia on-line w sklepie internetowym Apple, choć prawdopodobnie od jutra będzie dostępny we wszystkich większych sklepach stacjonarnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx