piątek, 30 września

Safari OS X Yosemite

Z wielu wpisów na Twitterze wynika, że użytkownicy Chrome i Firefox, którzy zainstalowali OS X Yosemite otrzymują powiadomienia sugerujące wypróbowanie przeglądarki Safari. Po uaktualnieniu do Yosemite, Apple wysyła wyskakujące okienka z napisem „Wypróbuj nowe Safari. Szybkie, energooszczędne, z pięknym, nowym wyglądem”.

Interaktywne powiadomienie pojawia się z dwiema opcjami „Później” i „Wypróbuj teraz” i wygląda na to, że użytkownicy otrzymują wiadomości podczas otwierania Chrome lub Firefox po raz pierwszy po zainstalowaniu aktualizacji systemu operacyjnego.

trythenewsafari

Apple dokonał kilku aktualizacji do Safari w OS X Yosemite, w tym dodawanie nowego, zoptymalizowanego mechanizmu JavaScript  i energooszczędnej technologii, aby Safari było zarówno szybsze i bardziej energooszczędne. Według Apple, Safari jest znacznie szybsze zarówno od Firefoxa jak i Chrome’a.

safaribenchmarks

Nowe Safari 8 wykazuje znaczną poprawę w stosunku do Safari 7 wypadając o 81 procent lepiej w testach Jetstream i 89 procent lepiej w testach szybkości reakcji aplikacji sugerując, że Apple rzeczywiście wykonał sporo kluczowych ulepszeń przeglądarki.

Wraz z poprawą szybkości, Safari zyskało kilka nowych funkcji bezpieczeństwa, w tym wsparcie DuckDuckGo i odizolowanych prywatnych okien przeglądania, które umożliwiają użytkownikom otworzyć jedno okno Safari w trybie przeglądania prywatnego, w którym nie jest zapisywana historia przeglądania, a pozostałe okna nadal w zwykłym trybie. Przeglądarka kontynuuje również oferowanie blokowania plików cookie, monitorowanie malware i sandboxing stron internetowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx