poniedziałek, 15 lipca

Apple dokonał zmiany w iOS 14 i iPadOS 14, która umożliwia używanie przeglądarek i klientów poczty e-mail innych firm jako aplikacji domyślnych, co oznacza, że użytkownicy, którzy nie lubią Safari lub natywnej aplikacji Mail firmy Apple, mogą wybrać alternatywę i zostanie ona otwarta automatycznie, gdy system tego wymaga.

Najnowsza wersja Google Chrome obsługuje teraz tę możliwość, więc każdy, kto korzysta z iOS 14, może ustawić aplikację Google jako domyślną przeglądarkę i będzie ona używana do automatycznego otwierania linków do stron internetowych, które są wybierane w innych aplikacjach.

Pamiętajcie, że te kroki będą działają tylko wtedy, gdy macie już zainstalowany system iOS 14 lub iPadOS 14.

  1. Uruchomcie aplikację Ustawienia
  2. Przewińcie w dół i wybierzcie Chrome
  3. Stuknijcie opcję „Domyślna przeglądarka”.
  4. Wybierzcie Chrome

Chrome domyślna przeglądarkaPo wykonaniu tych czynności każda aplikacja, która spróbuje otworzyć stronę internetową uruchomi Chrome zamiast Safari. Aby zmienić to zachowanie, po prostu powtórz kroki i wybierz Safari na ekranie Domyślna przeglądarka.

Oczywiście taka opcja jest możliwa nie tylko z Chrome, ale z każdą przeglądarką dostępną w App Store jak Opera czy Firefox która zostanie przystosowana do tej funkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx