wtorek, 25 czerwca

Wraz z wydaniem watchOS 7 firma Apple dodała funkcję kondycji baterii do zegarka Apple Watch, podobną do tej, którą można znaleźć na iPhone’ach i iPadach z systemem iOS 11.3 lub nowszym.

Stan baterii dostarcza informacji o stanie baterii urządzenia i zawiera opcję o nazwie „Zoptymalizowane ładowanie”, która ma na celu wydłużenie całkowitego czasu pracy zegarka Apple Watch.

Po włączeniu funkcji, zoptymalizowane ładowanie baterii uczy się na podstawie osobistych nawyków Twojego urządzenia i czeka, aż zakończy się ładowanie, aż będziesz potrzebować swojego ‌Apple Watch. Na przykład, jeśli regularnie ładujesz zegarek w nocy, gdy śpisz, urządzenie może ograniczyć jego ładowanie do 80 procent, a następnie odczekać około godziny, zanim się obudzisz, aby naładować pozostałe 20 procent.

Dzięki temu zegarek ma optymalną pojemność dla żywotności baterii, skracając czas, w którym znajduje się na ładowarce przy 100% naładowaniu, co z czasem może skrócić jej żywotność.

Zoptymalizowane ładowanie baterii jest domyślnie włączone w zegarku Apple Watch z systemem watchOS 7. Jeśli chcesz, aby zegarek Apple Watch był w pełni naładowany wcześniej niż zwykle i chcesz wyłączyć zoptymalizowane ładowanie baterii, wykonaj następujące proste kroki.

  1. Naciśnijcie cyfrową koronę na zegarku Apple Watch, aby wywołać widok aplikacji.
  2. Wybierzcie aplikację Ustawienia
  3. Przewińcie w dół i wybierzcie Bateria
  4. Przewińcie w dół i wybierzcie Kondycja baterii.
  5. Stuknijcie przełącznik obok opcji Zoptymalizowane ładowanie baterii, aby ustawić go w szarym położeniu WYŁ.
  6. Kliknijcie Wyłącz lub Wyłącz do jutra

Zwróćcie uwagę, że ekran Stan baterii zawiera przydatne dodatkowe informacje o stanie baterii zegarka Apple Watch, na podstawie których możesz zdecydować, czy należy ją wymienić.

Wartość procentowa „Maksymalna pojemność” to miara pojemności baterii w porównaniu z momentem, w którym była ona zupełnie nowa. Jeśli maksymalny procent pojemności spadnie, prawdopodobnie uzyskasz mniejsze zużycie zegarka Apple Watch między ładowaniami. Innymi słowy, jest to wskaźnik ogólnej wydajności baterii i bezpośrednio koreluje z tym, jak długo zegarek ‌będzie działał na jednym ładowaniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
2 lat temu

Ja ładuję zegarek w dzień, gdy siedzę przy komputerze. Od razu wyłączyłem tę funkcję, tak aby naładował się najszybciej jak się da. Ale przy ładowaniu w nocy to fajna opcja, mam ją włączoną w telefonie.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx