wtorek, 29 listopada

Kupując używanego iPhone’a lub po prostu naprawiając go w serwisie zapewne zawsze nasuwa się pytanie, czy można sprawdzić, czy iPhone został kupiony jako nowy, czy jest modelem odnowionym, czy też jest urządzeniem zastępczym dostarczanym przez Apple za pośrednictwem zgłoszenia serwisowego.

Jednak nie trzeba się już więcej zastanawiać. Aby to sprawdzić, można użyć interesującej sztuczki, wykorzystującej identyfikator modelu urządzenia, aby odkryć, czy iPhone jest nowy, odnowiony, wymieniony w ramach wymiany serwisowej, a nawet spersonalizowany przez grawerowanie. Mogą to być szczególnie pomocne informacje dla kupujących używane urządzenia.

Możecie odszyfrować prefiks modelu urządzenia, aby określić oryginalny stan iPhone’a (i prawdopodobnie również iPada), oto jak:

 1. Otwórzcie aplikację „Ustawienia” na iPhonie
 2. Przejdźcie do zakładki „Ogólne”, a następnie do „To urządzenie”
 3. Poszukajcie linii „Model”, a następnie odczytajcie identyfikator modelu. Pierwsza litera modelu poinformuje Was czy urządzenie jest nowe, odnowione, wymienione czy spersonalizowane:
  • M – Zupełnie nowe urządzenie, co oznacza, że urządzenie zostało zakupione nowe
  • F – Odnowione urządzenie, co oznacza, że urządzenie przeszło proces odnowy
  • N – urządzenie zamienne, co oznacza, że pierwotnie zakupione urządzenie zostało zastąpione przez ten model prawdopodobnie z powodu zgłoszenia serwisowego
  • P – Spersonalizowane urządzenie z grawerem, co oznacza, że urządzenie zostało dostosowane za pomocą grawerunku przy zakupie
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx