czwartek, 29 września

Konsorcjum Unicode ogłosiło dzisiaj, że sfinalizowało nowy zestaw 157 emoji, które firmy takie jak m.in. Apple będą mogły wprowadzić do swoich systemów jeszcze w tym roku. W rzeczywistości jest tylko 77 nowych emoji, ponieważ niektóre z nich mają wiele odcieni skóry.

Jeremy Burge, który prowadzi popularną witrynę o tematyce emoji Emojipedia, udostępnił przykładowe zdjęcia każdej z nowych emotikon w stylu Apple, aby pokazać, jak mogą one w przyszłości wyglądać na urządzeniach takich jak iPhone, iPad i Mac.

Emoji 11.0 będą zawierać kilka nowych fryzur i typów, w tym twarze męskie i żeńskie z rudymi włosami, kręconymi włosami, siwymi włosami w młodszym wieku, bez włosów, w różnych odcieniach skóry, a także twarze żałosne i błagalne.

Inne dodane emotikony to superbohaterowie w wersji męskiej i żeńskiej i emotikony dla dobrze znanych zajęć takich jak szycie, dziewiarstwo, lacrosse, softball, frisbee, szachy i skateboarding.

Pojawią się również nowe zwierzęta i owady obejmujące kangura, papugę, pawia, łabędzia, borsuka, lamę, homara, hipopotama, szopa pracza i komara.

Nowe opcje jedzenia obejmują między innymi bajgiel, sałatę, mango i ciastko, podczas gdy nowe przedmioty obejmują gaśnicę i probówkę, a także rolkę papieru toaletowego i gąbkę. Jest nawet flaga piracka i symbol nieskończoności.

Emoji 11.0 będą częścią standardu Unicode 11.0, który zostanie wydany w czerwcu tego roku. Nowe emoji zazwyczaj pojawiają się na urządzeniach mobilne w sierpniu lub wrześniu, więc można się ich spodziewać na iPhone’ach i iPadach w iOS 12. Nowe emoji powinny w pewnym momencie również rozszerzyć się na komputery Mac i Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx