poniedziałek, 24 stycznia

Tryb portretowy firmy Apple stał się popularnym sposobem robienia zdjęć przy użyciu efektu głębi ostrości znanego jako bokeh, umożliwiając użytkownikom iPhone’a zrobienie zdjęcia, które utrzymuje ostrość obiektu na rozmytym tle.

Teraz, wyłącznie w telefonach iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max, dzięki aparatowi z trzema obiektywami, można przełączać ogniskowe w trybie portretowym, aby uzyskać najlepsze ujęcie dla wybranej sceny.

Aby użyć Trybu Portretowego, otwórzcie aplikację Aparat i przejdźcie do Trybu Portretowego. Efekty świetlne trybu portretowego pojawią się tradycyjnie u dołu podglądu.

Aby zmienić ogniskową, dotknij okrągłego przycisku 1x w lewym dolnym rogu podglądu. 1x odpowiada szerokiemu obiektywowi, a 2x przełącza na teleobiektyw.

Różnicę między tymi dwoma trybami widać na drugim i trzecim zdjęciu powyżej, ale ogólnie tryb 2x wydaje się lepszy do fotografowania ludzi, podczas gdy obiektyw 1x jest lepszy do fotografowania mniejszych obiektów.

Apple rozszerzył przysłonę teleobiektywu iPhone’a 11 Pro do f/2.0 z f/2.4 w iPhone’ach X i XS. Dzięki temu więcej światła trafia na czujnik, co powinno przełożyć się na lepszy tryb portretowy w niższych warunkach oświetleniowych.

Nie zapominajcie, że możecie teraz przełączyć się także na przedni aparat i zrobić selfie w trybie portretowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x