niedziela, 3 marca

iOS 14 wprowadził kilka ciekawych nowych funkcji. Niektóre nie były wprost wymienianie jako kluczowa nowość jednak ich wprowadzenie i wykorzystanie może być bardzo ciekawe. Jedną z takich funkcji jest stuknięcie w tył iPhone’a aby wywołać określoną czynność na swoim urządzeniu.

Apple ma historię tworzenia funkcji pod parasolem dostępności, które mogą być przydatne dla każdego. Obsługa wskaźnika w iPadOS jest tego doskonałym przykładem, a Apple nie zmieniło go w pełnoprawną funkcję. Pojawienie się iOS 14 niesie ze sobą kolejną funkcję, która może podążać podobną ścieżką – Stuknięcie w tył. I co od razu warto wspomnieć – funkcja działa prawidłowo również z założonym etui.

Jak sama nazwa wskazuje, Stuknięcie w tył umożliwia użytkownikom dwukrotne lub trzykrotne dotknięcie tylnej części iPhone’a dla wykonania określonych czynności. Te działania mogą spowodować otwarcie Centrum Sterowania, wykonanie Zrzutu Ekranu, wyciszenie urządzenia lub włączenie funkcji takich jak VoiceOver. Stuknięciami można również uruchomić zdefiniowany skrót. W tym miejscu funkcja ułatwień dostępu zmienia się w coś, co może spodobać się każdemu. Możliwości są prawie nieograniczone i jeśli możesz coś zrobić za pomocą skrótu, możesz to uruchomić za pomocą stuknięcia w tył.

Gdzie zatem znajdziemy tą funkcję? Poniżej instrukcja krok po kroku.

  1. Wchodzimy w Ustawiania
  2. Wybieramy Dostępność
  3. W tym miejscu szukamy podmenu Dotyk

  4. Przewijamy na sam dół i wybieramy Stuknięcie w tył

  5. Z dwóch opcji wybieramy tą którą chcemy zdefiniować czyli „Podwójne dotknięcie” lub „Potrójne dotknięcie”
  6. Wybieramy czynność, którą chcesz wyzwolić po dwukrotnym lub trzykrotnym stuknięciu tyłu iPhone’a.

Istnieje wiele wbudowanych działań, które można wykonać. Poniżej listy zdefiniowanych działań zobaczycie (jeśli posiadacie) listę potworzonych przez Was skrótów z aplikacji Skróty. Zatem możliwości macie nieograniczone.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx