wtorek, 7 lutego

isupport_ispot

W jaki sposób odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii? Jak z sukcesem rozkręcić startup? Czy wreszcie: jak zarabiać w internecie? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedź uczestnicy startującego właśnie projektu szkoleniowego firmy iSpot.

Rusza projekt szkoleniowy organizowany przez dystrybutora sprzętu marki Apple – firmę iSpot. „iSupport”, bo tak nazywa się przedsięwzięcie, to unikatowy projekt, który ma na celu edukowanie ambitnych, przedsiębiorczych ludzi w zakresie biznesu i nowych technologii.

Projekt, ufundowany przez firmę iSpot skierowany jest do studentów i do osób, które myślą o własnym startupie. Cykl szkoleń będzie odbywał się we współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz trenerami ze Startup Academy, którzy opierają swoje doświadczenie na współpracy z ponad 1000 startupów. Zajęcia poprowadzą także szkoleniowcy z iSpot oraz bloger Andrzej Tucholski.

„iSupport to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Mamy ambitny cel, chcemy przekazać ludziom ważną wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu związanego z nowoczesnymi technologiami. Jako nowoczesna firma, która odnosi sukcesy na rynku od wielu lat,  możemy zapewnić najwyższy poziom merytoryczny szkoleń i zagwarantować, że uczestnicy będą usatysfakcjonowani. Projekt iSupport skierowany jest do osób, które fascynują się nowymi technologiami i chciałyby swoją pasję przełożyć na biznes. Jestem przekonany, że nasze szkolenia dadzą im taką szansę” – mówi o projekcie Tomasz Szczepański dyrektor działu sprzedaży detalicznej iSpot Apple Premium Reseller.

Nowe technologie i internet to wciąż, mimo upływu lat, pole do nieskrępowanego rozwoju przeróżnych pomysłów. Jak to się dzieje, że niektóre z nich odnoszą sukces, a inne popadają szybko w zapomnienie? Co decyduje o tym, że dany blog staje się hitem sieci, a ten czy inny vloger wyrasta do miana celebryty i staje się bohaterem kolorowej prasy? Jedno jest pewne. Nic nie jest kwestią przypadku. To konkretne decyzje i wiedza są decydujące. Dlatego warto zainwestować w swój rozwój.

Projekt składa się z dwóch szkoleń tematycznych. Pierwszy pod nazwą: „Startup – od pomysłu do finansowania. Dowiedz się, jak dopracować model biznesowy, przetestować pomysł i zdobyć finansowanie na jego rozwój” skierowany jest do osób planujących rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i założenie własnego startupu. Zostaną w jego trakcie poruszone kwestie takie jak: opracowanie skutecznego modelu biznesowego, szukanie inwestorów i kontrahentów, prezentowanie swoich pomysłów w atrakcyjny sposób. Najlepsze pomysły będą miały szansę realizacji. Najciekawsze z projektów uczestnicy będą mogli dopracować pod auspicjami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a następnie przedstawić na komitecie inwestycyjnym, który dofinansuje najlepsze pomysły. Będą to niebagatelne kwoty, bo zaczynające się od 100 tysięcy złotych. W zamian komitet inwestycyjny obejmie 15 % udziałów w nowo powstałej spółce. Fundusze pochodzą z programu Seed Capital wspierającego innowacyjne projekty biznesowe.

„Jako Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości bardzo cenimy tego typu inicjatywy płynące ze strony biznesu. Projekt „iSupport” to szansa dla osób, które myślą o rozwinięciu skrzydeł w obszarze nowych technologii. Takiej wiedzy brakuje niestety w programach studiów, dlatego tego typu szkolenia są doskonałym uzupełnieniem informacji zdobytych na uczelni. Ważne jest to, że zajęcia będą prowadzone przez praktyków z dużym biznesowym doświadczeniem. To gwarantuje wysoki poziom i przydatność całego kursu” – ocenia Jacek Aleksandrowicz CEO & Founder Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

ispot-arkadia

Drugi moduł szkoleniowy to: „Pasja w internecie – jak się w niej realizować, jak na niej zarobić? Jak stworzyć dochodowego bloga/vloga z pomocą nowych technologii?” Zostaną w nim poruszone między innymi takie zagadnienia: w jaki sposób komunikować się skutecznie w internecie, jak założyć bloga/vloga i zacząć na nim zarabiać, jak wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje nowoczesna technologia i przekuć je na własny sukces finansowy. Moduł realizowany będzie w dwóch turach: dla studentów na wybranych uczelniach, a także dla osób po studiach w sali szkoleniowej iSpot w Arkadii.

Oba moduły szkoleniowe będą prowadzone na sprzęcie marki Apple. Szkolenia zakończą się egzaminem a uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Wszyscy chętni mogą rejestrować się na specjalnej stronie internetowej: www.ispot.pl/isupport. Rejestracja rozpoczyna się 8 września.  Opłata za szkolenie będzie w całości zwrócona uczestnikom na karcie podarunkowej do wykorzystania w sklepach iSpot. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami programu są Startup Academy, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz blog AndrzejTucholski.pl.

Partnerami medialanymi są Gazeta.pl, RmfMaxxx, INN Poland, Mam Startup, Głos Mordoru, dlastudenta.pl, Mediarun i Sukces Pisany Szminką.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz Kwiecień
Dariusz Kwiecień
6 lat temu

trzeba przyznać, że takich akcji nadal jest za mało. tym bardziej warto wspierać takie wychodzenie do młodych i ambitnych osób.brawo iSpot

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx