wtorek, 23 kwietnia

Według analityka Display Supply Chain Consultants (DSCC), Rossa Younga, iPhone SE czwartej generacji będzie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz LCD i wycięcie w górnej części wyświetlacza.

Young poinformował serwis MacRumors, że zmienił swoje oczekiwania dotyczące iPhone’a SE czwartej generacji. W październiku 2021 roku Young, który ma bardzo dobre osiągnięcia, jeśli chodzi o wgląd w plany Apple, powiedział, że firma planuje wypuścić nowy model iPhone’a SE w 2024 roku z wyświetlaczem LCD o przekątnej 5,7 do 6,1 cala i punktowym wycięciu pod przedni aparat.

Z perspektywy czasu informacje te mogły sugerować, że Apple rozważał dodanie Dynamic Island do iPhone’a SE czwartej generacji, co wydawało się prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że jeśli urządzenie zostanie wydane w 2024 roku. Dynamic Island będzie obecna na wszystkich czterech głównych modelach iPhone’a już w przyszłym roku. Jednak najnowsze informacje Younga wydają się wykluczać taką możliwość.

Zaktualizowana prognoza Younga mówi, że urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala z wycięciem. Nie wiadomo, czy wycięcie w iPhonie SE będzie zawierało zestaw kamer TrueDepth, podobnie jak inne modele iPhone’a, aby ułatwić Face ID. Niektóre plotki wskazują, że iPhone SE nie otrzyma Face ID i pozostanie przy Touch ID tak jak poprzednie modele, aby obniżyć koszty urządzenia.

Przechodząc do projektu z całym ekranem, nie będzie już miejsca na pojemnościowy przycisk Home z ‌Touch ID‌ w dolnej ramce urządzenia. Wiele raportów, w tym informacje od MyDrivers i analityka Apple Ming-Chi Kuo, sugerują, że Apple planuje dodać przycisk boczny z Touch ID podobnie jak w iPadzie Air i iPadzie mini.

Rozmiar wycięcia w iPhonie SE czwartej generacji nie jest jeszcze znany, ale wydaje się prawdopodobne, że może być węższy niż w iPhonie XR, jeśli nie będzie zawierał elementów dla Face ID. Chińska witryna MyDrivers i Jon Prosser wierzą, że iPhone SE ma posiadać wygląd podobny do iPhone’a XR, co wiązałoby się z wyeliminowaniem przycisku Home. Zmiana jest prawdopodobna, ponieważ produkty „SE” Apple do tej pory zawsze wykorzystywały projekty starszych urządzeń.

iPhone XR miał 6,1-calowy wyświetlacz LCD, a Ming-Chi Kuo powiedział, że Apple pracował nad iPhonem SE w tym rozmiarze wyświetlacza. Najnowsze twierdzenie Younga wydaje się zatem potwierdzać wcześniejsze doniesienia i pomaga nakreślić wyraźniejszy obraz tego, czego można oczekiwać od nowej generacji iPhone’a SE.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx