środa, 24 lipca

Jak donosi Bloomberg, Apple pracuje nad nową usługą płatności, która pozwoli iPhone’om na przyjmowanie płatności kartą bezpośrednio na urządzeniu, bez dodatkowego urządzenia zewnętrznego.

Obecnie iPhone’y mogą akceptować karty kredytowe za pomocą dodatkowych narzędzi takich jak Square Reader podłączanych bezpośrednio do iPhone’a, ale nowa technologia Apple wyeliminuje potrzebę korzystania z produktu firm trzecich.

Osoby fizyczne i małe firmy będą mogły akceptować płatności jednym dotknięciem karty debetowej lub kredytowej w iPhone’a, a funkcja ta prawdopodobnie będzie wykorzystywać chip NFC, który jest już wbudowany w urządzenia Apple.

Apple zaczął rozwijać opcję płatności kartą kredytową bez sprzętu w 2020 roku, kiedy kupił Mobeewave za około 100 milionów dolarów. Mobeewave był startupem, który stworzył technologię dla smartfonów do przyjmowania płatności za pomocą NFC.

W tamtym czasie strona Mobeewave informowała, że wysyłanie płatności za pomocą aplikacji Mobeewave było tak proste, jak wprowadzenie kwoty transakcji i dotknięcie karty obsługującej technologię NFC z tyłu smartfona, a wbudowana funkcja płatności Apple prawdopodobnie będzie działać w podobny sposób.

Bloomberg twierdzi, że nie jest jeszcze jasne, czy usługa płatności zostanie połączona z Apple Pay, chociaż zespół pracujący nad tą funkcją pracował w dziale płatności Apple.

W związku z tym, że obecne iPhone’y mają już technologię NFC, nie będzie to funkcja, która będzie się wiązała z zakupem nowego telefonu. Apple planuje wprowadzić płatności kartą na iPhone’a w nadchodzących miesiącach, być może włączając je do aktualizacji iOS 15.4, która może zostać wypuszczona na wiosnę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx