poniedziałek, 27 maja

Jak pokazuje nowo opublikowany wniosek patentowy, Apple bada metody wprowadzenia uwierzytelniania użytkownika słuchawek AirPods.

We wniosku patentowym zatytułowanym „Identyfikacja użytkownika za pomocą słuchawek”, złożonym w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych i zauważonym przez Patently Apple, Apple wyjaśnia, w jaki sposób może uwierzytelniać użytkowników słuchawek AirPods przy użyciu innych urządzeń znajdujących się w pobliżu, sygnałów ultradźwiękowych, rozpoznawania głosu, a nawet chodu.

Zgłoszenie ma na celu rozwiązanie problemu braku możliwości ustalenia przez AirPods, czy użytkownik jest upoważnionym użytkownikiem podłączonego urządzenia. Apple sugeruje, że może to stanowić problem, ponieważ każdy użytkownik może włożyć słuchawki do ucha, gdy są one podłączone do urządzenia należącego do innej osoby, co grozi ujawnieniem przez podłączone urządzenie danych osobowych, na przykład za pośrednictwem powiadomień ogłaszanych przez Siri.

System omija potrzebę rozpoznania twarzy przez Face ID, palca przez Touch ID lub jakiegokolwiek innego rodzaju uwierzytelniania biometrycznego na oddzielnym urządzeniu, zamiast tego używa „wyniku podobieństwa” do weryfikacji tożsamości użytkownika. Ten wynik podobieństwa może opierać się na wielu zmiennych, takich jak bliskość innych pobliskich urządzeń należących do właściciela podłączonego urządzenia. Niemniej jednak Apple twierdzi, że biometria nadal może być wykorzystywana do zwiększania dokładności wyniku podobieństwa. Aby uwierzytelnić użytkownika na podstawie biometrii za pomocą samych AirPods, Apple proponuje odtwarzanie i odbieranie dźwięków ultradźwiękowych wewnątrz słuchawek.

Apple dodaje, że AirPods mogą również wykorzystywać informacje zebrane o chodzie i głosie użytkownika z żyroskopów, akcelerometrów i mikrofonów AirPods, aby ustalić, czy są właścicielami podłączonego urządzenia. Łącznie te różne dane zapewniają ogólny wynik podobieństwa, który może uwierzytelniać użytkowników, jeśli osiągnie wymagany próg.

Apple często dodaje nowe funkcje do istniejących urządzeń AirPods za pomocą aktualizacji oprogramowania układowego, takich jak obsługa sieci Znajdź, Conversation Boost i dźwięk przestrzenny Audio, więc wydaje się prawdopodobne, że uwierzytelnianie użytkownika AirPods może teoretycznie zostać dodane w przyszłej aktualizacji. Zgłoszenia patentowe nie odzwierciedlają bezpośrednich planów Apple, ale pokazują niektóre specyficzne obszary badań i rozwoju firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx