sobota, 2 marca

Plotki sugerują, że Apple może wkrótce wypuścić iPhone’a bez fizycznego gniazda na karty SIM i okazuje się, że jeśli to będzie prawda, firma zrealizuje wizję Steve’a Jobsa dotyczącą pierwszego iPhone’a.

Takie informacje podał były wiceprezes zajmujący się iPodem, Tony Fadell, w niedawno przeprowadzonym wywiadzie z dziennikarką Joannie Stern na specjalnej konferencji w Computer History Museum promującej jego nową książkę Build: An Unorthodox Guide to Making Things Worth Making. Podczas rozmowy Fadell ujawnił, że Steve Jobs chciał, aby iPhone był bezproblemowym urządzeniem, które nie posiada gniazda karty SIM.

Zamiast polegać na technologii komórkowej GSM, Jobs najwyraźniej był bardziej zainteresowany wykorzystaniem CDMA do łączenia iPhonów z wieżami komórkowymi i wspomniał o powstającym wykorzystaniu tej technologii przez firmę Verizon, która umożliwia łączenie wspieranych telefonów bezpośrednio z siecią operatora.

Fadell powiedział, że musiał pokazać Jobsowi dane rynkowe, aby przekonać byłego dyrektora generalnego Apple, że działanie CDMA jest zbyt majo rozpowszechnione, aby była to realna opcja dla iPhone’a.

W istocie, Apple w końcu wypuścił iPhone’a bez karty SIM dopiero w połowie normalnego cyklu wypuszczania iPhone’a w styczniu 2011 roku, kiedy to wypuścił wersję CDMA iPhone’a 4 dla sieci Verizon. Gniazdo karty SIM powróciło w wyposażonym w CDMA iPhone’ie 4S, ale gniazdo nie było obsługiwane przez Verizon.

Pod koniec ubiegłego roku brazylijska witryna Blog do ‌iPhone informowała, że modele iPhone 15 Pro mogą nie mieć fizycznego gniazda karty SIM w co najmniej niektórych krajach i regionach.

Jedną przeszkodą jest to, że funkcja eSIM nie jest dostępna we wszystkich krajach, więc iPhone’y sprzedawane w niektórych regionach będą musiałyby nadal oferować gniazdo na tradycyjne nano-SIM. W krajach, w których dostępny jest eSIM, może to być opcjonalne, a konsumenci nadal mogą wybrać wersję z kartą SIM lub bez. Istnieje ponad 60 krajów, które obsługują eSIM, a lista jest dostępna w witrynie Apple.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje modele „iPhone 14” na konferencji, która prawdopodobnie odbędzie się we wrześniu 2022 roku, jeśli Apple zastosuje się do poprzednich terminów premier.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx