wtorek, 18 czerwca

Flagowe słuchawki nauszne Sony WH-1000XM4 z redukcją szumów od jakiegoś czasu należą do najlepszych na rynku. Dziś Sony ogłosiło swoją piątą generację słuchawek WH-1000XM5, które mają nowy wygląd i kilka ulepszeń w stosunku do modelu poprzedniego.

Przeprojektowane słuchawki mają nieco większe nauszniki niż w poprzedniej generacji i mają na celu zmniejszenie szumu wiatru, gdy jesteście poza domem. Słuchawki ważą 250 g (w porównaniu do 254 g XM4), a w pałąku ze skóry syntetycznej znajduje się suwak bez klikania, który pomaga użytkownikom uzyskać odpowiednie dopasowanie.

Sony WH-1000XM5

Podobnie jak poprzedni model, XM5 zapewniają do 30 godzin pracy na jednym ładowaniu z włączoną aktywną redukcją szumów, 40 godzin z wyłączoną funkcją ANC (10 godzin więcej niż XM4), a pełne naładowanie słuchawek zajmuje 3 godziny. XM5 obsługują również Power Delivery i zapewnia użytkownikom trzy godziny odtwarzania po zaledwie trzech minutach na ładowarce.

Słuchawki posiadają osiem mikrofonów (o cztery więcej niż w poprzednim modelu), które zostały przesunięte w bardziej optymalną pozycję do redukcji szumów – Sony twierdzi, że dzięki temu lepiej eliminują szumy o wysokiej i średniej częstotliwości. Wbudowane cztery mikrofony kształtujące wiązkę i oparty na sztucznej inteligencji algorytm zapewniają lepszą jakość połączeń głosowych.

Nowy, 30-milimetrowy przetwornik akustyczny lepiej redukuje hałas o niskiej częstotliwości i pomaga słuchać muzyki bez dźwięków z otoczenia. Słuchawki wykorzystują kodek LDAC do dostarczania dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dzięki technologii sztucznej inteligencji Edge-AI system DSEE Extreme dynamicznie, w czasie rzeczywistym rozpoznaje instrumentację, gatunek muzyczny i indywidualne cechy utworu, po czym przywraca wysokie częstotliwości, które zanikają podczas kompresji.

Sony zrezygnowało ze składanego mechanizmu, który można znaleźć w XM4, który wsuwa jedną słuchawkę w drugą, więc sztywny futerał XM4 został zastąpiony większym. XM5 są również dostarczane z kablem z wtykiem słuchawkowym 3,5 mm.

Słuchawki Sony WH-1000XM5 kosztują w Polsce 1999 złotych i są dostępne w kolorach srebrnym i czarnym. Przedsprzedażowe zamówienia można już składać w sklepach internetowych z elektroniką i w sklepie internetowym Sony.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx