niedziela, 2 kwietnia

Apple może nazwać swojego iPhone’a 8, którego ma zaprezentować podobno równolegle wraz z iPhone’em 7S i iPhone’em 7S Plus na imprezie wrześniowej jako „iPhone Edition” wynika z nowego raportu japońskiej strony Mac Otakara. Nazwa podobno będzie sygnalizować, że telefon jest wyższym modelem podobnie jak Apple nazwał swoje topowe zegarki Apple Watch Edition. Linia „Edition” może być zgodna z wcześniejszymi doniesieniami, że model ten może kosztować ponad 1000 dolarów.

Raport zauważa, że Apple testuje obecnie wiele prototypów iPhone’a 8. Eksperymentalne prototypy mają różną technologię ekranu i materiały z jakich są wykonane, a niektóre z nich wykorzystują wyświetlacze LCD a inne używają wyświetlaczy AMOLED. Testowane prototypy są również bez i z przyciskiem Home. Ponadto Apple wykorzystuje je aby przetestować szkło, aluminium i białą obudowę ceramiczną.

Zgodnie z Mac Otakara, Apple stara się ocenić jakie materiały i technologie może wdrożyć do produkcji na masową skalę. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, Nikkei i Wall Street Journal donosili, że iPhone 8 będzie wyposażony w ekran OLED, podczas gdy 4,7-calowe i 5,5-calowe modele niższej klasy będą dalej posiadać wyświetlacze LCD.

Mac Okatara mówi, że z nowych funkcji jakie wdroży Apple pewny jest wyświetlacz 5-calowy, ładowanie bezprzewodowe i podwójna kamera. Wyświetlacz 5-calowy odnosi się do jego powierzchni użytkowej. Oczekuje się, że iPhone 8 będzie wykorzystywać wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, który będzie montowany w 5,8-calowej słuchawce mniej więcej wielkości 4,7-calowego iPhone’a. 5.15 cala z 5,8 cala wyświetlacza będzie powierzchnią użyteczną. Różnica będzie wykorzystana dla szerokiego rzędu wirtualnych przycisków.

Oczekuje się, że firma z Cupertino zaprezentuje standardowe 4,7-calowe iPhone’y 7S i 5,5-calowe iPhone’y 7S Plus wraz z „iPhone Edition”. Według Mac Otakara dwa pierwsze modele trafią do sprzedaży już we wrześniu, „iPhone Edition” może trafić do sprzedaży nieco później.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx