czwartek, 13 czerwca

Według The Elec iPhone 16 Pro będzie wyposażony w technologię Face ID pod wyświetlaczem, aby zapewnić większą użyteczną powierzchnię wyświetlacza.

Koreański raport wyjaśnia, że Apple przeniesie komponenty wymagane do uwierzytelniania Face ID bezpośrednio pod wyświetlacz iPhone’a w 2024 roku. Gdy nie będzie używany, aparat TrueDepth do Face ID nie będzie widoczny pod wyświetlaczem, który będzie płynnie przylegał do otaczający obszar ekranu.

W raporcie wyjaśniono, że otwór w wyświetlaczu na przednią kamerę pozostanie w iPhonie 16 Pro, ale ogólny obszar wyświetlania zostanie poprawiony. Dodano, że wycięcia wyświetlacza pozostanie takie same od iPhone’a 14 Pro do iPhone’a 15 Pro jeszcze w tym roku, ponieważ technologia pod wyświetlaczem nie jest jeszcze gotowa.

Potwierdziło to również plotki, że wszystkie cztery modele z linii iPhone 15 będą posiadać Dynamic Island, rozszerzając tę ​​funkcję z iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max do dwóch standardowych modeli.

W dalszej części raportu dodano, że po wdrożeniu przez Apple technologii Face ID pod wyświetlaczem, firma zastosuje kamerę podpanelową (UPC), eliminując w ten sposób wszystkie wycięcia wyświetlacza obecne w iPhonie.

Informacje te są zgodne z planem nakreślonym przez analityka wyświetlaczy Rossa Younga w maju 2022 roku. Nakreślił on cykl, w którym pokazuje kiedy Apple będzie przechodzić na nowe rozwiązania w wyświetlaczu zarówno w modelach Pro jak i podstawowych.


Modele Pro zawsze będą pierwszymi pod względem innowacji w zakresie wyświetlaczy, co po raz pierwszy zaobserwowano w tym roku w przypadku Dynamic Island w iPhonie 14 Pro‌ i iPhonie 14 Pro‌ Max, podczas gdy iPhone 14 i iPhone 14‌ Plus dalej posiadają tzw. „notch”. Oznacza to również, że każda konfiguracja wycięć wyświetlacza i technologii pod wyświetlaczem będzie działać przez maksymalnie dwie generacje na każdym iPhonie, zanim urządzenie będzie posiadać całkowicie użyteczną powierzchnię wyświetlacza około 2027 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx