piątek, 12 kwietnia

Jak informuje Bloombergpocząwszy od 2024 roku Apple planuje korzystać z niestandardowych wyświetlaczy, które wyprodukuje we własnym zakresie dla urządzeń mobilnych takich jak iPhone i Apple Watch. Przejście na własne wyświetlacze pozwoli Apple w mniejszym stopniu polegać na partnerach wyświetlaczy takich jak Samsung i LG.

Zmiany Apple rozpoczną się wraz z najwyższym modelem Apple Watch Ultra pod koniec 2024 roku, kiedy to urządzenie zostanie wyposażone w technologię wyświetlaczy microLED. Po wprowadzeniu wyświetlaczy microLED w Apple Watch, Apple rozszerzy je na iPhone’a i inne urządzenia. Wyświetlacze będą prawdopodobnie produkowane przez zewnętrznego dostawcę, ale zaprojektowane przez Apple.

Według Bloomberga, Apple podejmuje „ogromne starania”, aby wytwarzać więcej własnych komponentów do iPhonów, iPadów i komputerów Mac i odciąć się od wielu zewnętrznych dostawców komponentów. Apple tworzy teraz własne chipy z serii A i M dla iPhonów, iPadów i komputerów Mac, a także pracuje nad chipami modemowymi i innymi chipami bezprzewodowymi, które pozwolą mu zakończyć relacje z dostawcami takimi jak Qualcomm i Broadcom.

Apple już podobno testuje wyświetlacze microLED dla zegarka Apple Watch, a technologia ma zapewnić jaśniejsze i bardziej żywe kolory, a także ulepszone kąty widzenia. Bloomberg mówi, że wyświetlacze „sprawiają, że treść wygląda tak, jakby była namalowana na szkle”.

Firma początkowo planowała przejść na wyświetlacze microLED już w 2020 roku, ale pojawiły się do pokonania wyzwania techniczne. Apple planował również zastosowanie technologii microLED w większych wyświetlaczach, ale ze względu na koszty postanowił skupić się najpierw na zegarku Apple Watch. Apple wydał kilka miliardów dolarów na rozwój technologii wyświetlania, a przejście to jest uważane za jeden z najbardziej „krytycznych projektów” Apple.

Bloomberg ostrzega, że docelowa data 2024 może potencjalnie przesunąć się na 2025 rok. Jeśli nadal będą pojawiać się trudności produkcyjne, na początku może być oferowana ograniczona dostawa nowych urządzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx