wtorek, 18 czerwca

Nadchodzące modele iPhone’a 16 Pro będą miały najcieńsze ramki ze wszystkich smartfonów, bijąc na głowę nawet zeszłoroczne iPhone’y 15 Pro twierdzi znane z wielu przecieków konto „Ice Universe” na X, które już wcześniej ujawniało trafne informacje o planach Apple.

Mimo minimalnych zmian w designie, oba modele iPhone’a 16 Pro mają w tym roku zwiększyć swoje rozmiary, zgodnie z wieloma źródłami. Przekątna ekranu iPhone’a 16 Pro ma wynosić 6,3 cala (w porównaniu do 6,1 cala), a iPhone’a 16 Pro Max – 6,9 cala (w porównaniu do 6,7 cala), co czyni go potencjalnie największym iPhonem w historii Apple.

Ale wygląda na to, że Apple nie polega wyłącznie na większych wymiarach fizycznych, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia wizualne. Według Ice Universe tegoroczne modele Pro będą miały również cieńsze ramki, które mogą być najcieńszymi, jakie kiedykolwiek widziano w smartfonie, wyprzedzając nawet te w Samsungu Galaxy S24.

Przełomem w osiągnięciu tego celu może być wykorzystanie przez Apple technologii Border Reduction Structure (BRS), która umożliwia bardziej kompaktowy i wydajny układ obwodów pod wyświetlaczem, co pozwala na jeszcze cieńsze ramki. Ice Universe nie wspomniał o BRS, ale dwa źródła plotek z Azji wspominały o tej technologii w odniesieniu do modeli iPhone’a 16.

W zeszłym roku Apple zmniejszył ramki w modelach iPhone’a 15 Pro, stosując technologię formowania wtryskowego o niskim ciśnieniu (LIPO), aby zmniejszyć rozmiar ramki wyświetlacza do 1,5 milimetra (w porównaniu do około 2,2 milimetra w modelach iPhone’a 14). Poza tym, Apple nie wprowadzał znaczących zmian w rozmiarach ekranów iPhone’a od wprowadzenia modeli ‌‌iPhone‌‌ 12 w 2020 roku. Ale jak wspomniano, sytuacja ma się zmienić w przypadku modeli Pro w ofercie iPhone’a 16 na 2024 rok.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
12 dni temu

Ciekawe kto pierwszy dojdzie do bezramkowego smartphona i czy wgl to się wydarzy 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx