niedziela, 21 kwietnia

Według nowego raportu koreańskiego Sisa Journal, Apple zamierza maksymalnie powiększyć rozmiar wyświetlacza w nadchodzącej serii iPhone’ów 16, stosując nową technologię ultracienkich ramek.

Z raportu dowiadujemy się, że Apple wykorzysta technologię Border Reduction Structure (BRS) w celu zminimalizowania ramki u dołu wyświetlacza. Technologia BRS osiąga ten efekt poprzez zwinięcie wewnętrznego okablowania miedzianego w bardziej kompaktowy pakiet.

Apple planuje podobno zastosować technologię wyświetlacza bezramkowego we wszystkich czterech modelach iPhone’a 16, których premiera spodziewana jest w drugiej połowie tego roku.

Firma podobno już wcześniej próbowała zastosować tę technologię w iPhone’ach, ale zostały one ograniczone z powodu problemów z przegrzewaniem się urządzeń. Powrót do planu wdrożenia BRS przez Apple jest najprawdopodobniej spowodowany ostatnimi ulepszeniami w technologii odprowadzania ciepła.

W zeszłym roku Apple zmniejszył ramki w modelach iPhone’a 15 Pro, stosując technologię LIPO (low-injection pressure over-molding), dzięki czemu udało się zmniejszyć rozmiar ramki wyświetlacza do 1,5 milimetra (w porównaniu do około 2,2 milimetra w modelach iPhone’a 14).

Poza tym, Apple nie wprowadzał znaczących zmian w rozmiarach ekranów iPhone’ów od premiery modeli ‌‌iPhone‌‌ 12 w 2020 roku. Jednak ma się to zmienić w przypadku tegorocznej linii iPhone’ów 16. Modele iPhone’a 16 Pro będą miały zauważalnie większe wyświetlacze niż obecne modele iPhone’a 15 Pro.

Według wielu źródeł, ‌‌iPhone 16 Pro‌‌ i ‌‌iPhone 16 Pro‌‌ Max będą miały większe wyświetlacze w porównaniu do ‌iPhone’a 15 Pro‌ i ‌‌iPhone’a 15 Pro‌‌ Max. ‌‌iPhone 16 Pro‌‌ będzie miał podobno 6,27-calowy wyświetlacz (159,31 mm), a ‌‌iPhone 16 Pro‌‌ Max będzie miał ekran 6,85 cala (174,06 mm), przy czym Apple prawdopodobnie będzie reklamować je jako wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 6,3 i 6,9 cala.

Wraz ze zwiększeniem rozmiaru wyświetlacza zwiększą się również wymiary obudowy ‌iPhone’a‌. ‌‌iPhone 16 Pro‌‌ i 16 Pro Max będą nieco wyższe i szersze od swoich poprzedników. Większy format urządzeń zapewni Apple więcej miejsca na komponenty wewnętrzne. Modele ‌iPhone 16 Pro‌ mogą na przykład otrzymać większe baterie o dłuższej żywotności.

Nie spodziewamy się zmian rozmiarów w przypadku ‌iPhone’a 16‌ i ‌iPhone’a 16‌ Plus – te urządzenia będą miały takie same rozmiary jak iPhone 15 i ‌iPhone 15‌ Plus. Natomiast w przypadku ‌‌iPhone’a‌‌ 17 i ‌‌iPhone’a‌‌ 17 Plus w 2025 roku, Apple planuje również wprowadzić większe wyświetlacze o przekątnej 6,27 i 6,86 cala do swoich standardowych modeli ‌‌iPhone’a‌.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx