wtorek, 18 czerwca

Mark Gurman z Bloomberga nie spodziewa się, aby Apple ogłosił jakikolwiek nowy sprzęt podczas prezentacji otwierającej WWDC 2024 10 czerwca.

„Podczas WWDC nie zaplanowano żadnych ogłoszeń dotyczących sprzętu, chyba że Apple niespodziewanie zaprezentuje nowe urządzenie, które zostanie wprowadzone na rynek później (żeby było jasne: nie spodziewam się tego)” – informuje dziś Gurman w swoim newsletterze Power On.

Warto zauważyć, że Gurman twierdzi teraz, że nowy model Apple TV „nie jest bliski premiery”, wycofując się nieco z wcześniejszych doniesień, iż Apple planował wypuścić nowe Apple TV w pierwszej połowie 2024 roku. Obecny Apple TV został wprowadzony w październiku 2022 roku.

Oto daty premier pięciu poprzednich modeli Apple TV:

  • Apple TV 4K trzeciej generacji: październik 2022
  • Apple TV 4K drugiej generacji: kwiecień 2021
  • Apple TV 4K pierwszej generacji: wrzesień 2017
  • Apple TV HD: wrzesień 2015
  • Apple TV trzeciej generacji: marzec 2012

Plotki dotyczące następnej generacji Apple TV wspominają o szybszym procesorze niż obecny czip A15 Bionic, a nawet niższej cenie. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, sugerował, że cena następnego Apple TV w Stanach Zjednoczonych mogłaby wynieść 99 dolarów, w porównaniu z obecnymi 129 dolarami.

Nie ma konkretnych plotek dotyczących znaczących zmian w designie następnego Apple TV, ale Gurman wspomniał, że Apple rozważał dodanie wbudowanej kamery do przyszłego modelu. System tvOS 17 wprowadził aplikację FaceTime na Apple TV, umożliwiając użytkownikom prowadzenie wideorozmów na telewizorze, jednak obecnie wymaga to użycia tylnej kamery podłączonego iPhone’a lub iPada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx