wtorek, 25 czerwca

Według autora wielu przecieków znanego jako „Kosutami” Apple planuje wprowadzić nowy system termiczny w iPhonie 16, aby ograniczyć przegrzewanie urządzenia.

W niedawnym poście na X Kosutami wyjaśnił, że Apple pracuje nad grafenowym systemem termicznym dla iPhone’a 16, natomiast modele iPhone’a 16‌ Pro mogłyby mieć metalowe obudowy baterii, aby ograniczyć przegrzewanie. Wydaje się, że takie posunięcie jest odpowiedzią na dość głośny problem z przegrzewaniem się iPhone’a 15 Pro, który Apple rozwiązał w aktualizacji oprogramowania wcześniej w tym roku.

Grafen ma wysoką przewodność cieplną, przewyższającą miedź, która jest obecnie stosowana w radiatorach iPhone’a. Apple od jakiegoś czasu interesuje się grafenem do zarządzania ciepłem, zgłaszając patenty związane z badaniami materiału do odprowadzania ciepła w urządzeniach przenośnych. Apple dokonał już wcześniej zmiany w bateriii zegarka Apple Watch z osłonki z czarnej folii na metalową w serii 7, więc równoważna zmiana w iPhonie wydaje się prawdopodobna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx