poniedziałek, 20 maja

Apple udostępnił dziś iOS 17.0.3, a oprogramowanie pojawia się tydzień po premierze iOS 17.0.2. Firma Apple udostępniła także nową wersję systemu iPadOS 17.0.3 dla użytkowników iPadów.

iOS 17.0.3 i iPadOS 17.0.3 można pobrać bezprzewodowo na kwalifikujące się iPhone’y i iPady, wybierając Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

iOS 17.0.3 rozwiązuje poważny problem przegrzewania się iPhone’a 15 Pro i ‌iPhone’a 15 Pro‌ Max. Krótko po wprowadzeniu na rynek nowych modeli iPhone’a 15 klienci zaczęli narzekać, że iPhone 15 Pro i Pro Max zbytnio się nagrzewają, a w niektórych przypadkach nawet wyłączają się z powodu problemów z przegrzaniem.

Apple potwierdził obecność błędu i oświadczył, że zostanie on naprawiony poprzez aktualizację do iOS 17. Niektóre aplikacje firm trzecich również przeciążały czip A17 Pro, co prowadziło do problemów z odprowadzaniem ciepła. Aplikacje wpływające na wydajność to m.in. Instagram, Uber i inne. Oprócz udostępnienia aktualizacji rozwiązującej problem z iOS 17, Apple współpracuje również z twórcami aplikacji w celu optymalizacji aplikacji powodujących problemy.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo stwierdził, że przegrzawanie było prawdopodobnie spowodowane „kompromisami w projekcie systemu termicznego” i zasugerował, że Apple będzie w stanie rozwiązać problem jedynie poprzez obniżenie wydajności procesora.

Apple oświadczył, że nie ma zamiaru pogarszać czipa A17 Pro oraz że tytanowo-aluminiowa konstrukcja iPhone’a 15 Pro w rzeczywistości zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła niż ramki ze stali nierdzewnej stosowane w poprzednich modelach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
7 miesięcy temu

Aktualizacja zepsuła mi telefon. Podczas pisania tego komentarza zeszło 2% baterii. Mój iPhone 15 pro trzyma krócej niż moje poprzednie 13pro po tym update.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx