wtorek, 23 lipca

Microsoft wprowadza na rynek „Windows App”, aplikację która umożliwia zdalne łączenie się z komputerem z systemem Windows i zapewnia do niego dostępu z dowolnej platformy.

Aplikacja będzie dostępna dla systemów macOS, iOS, iPadOS, komputerów PC i przeglądarek internetowych zapewniając także bramę do systemu Windows 365, Azure Virtual Desktop, Microsoft Dev Box i firmowych usług pulpitu zdalnego.

Windows App zawiera konfigurowalny ekran główny, z którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wielu różnych usług w chmurze i zdalnych komputerów. Aplikacja obsługuje wiele monitorów, niestandardowe rozdzielczości wyświetlania, dynamiczne rozdzielczości i skalowanie wyświetlania, przekierowywanie urządzeń peryferyjnych i wiele więcej.

Na razie aplikacja jest dostępna jedynie w wersji zapoznawczej dla kont korporacyjnych, ale prawdopodobnie z czasem będzie obsługiwać stałych klientów, choć według The Verge opcja logowania się przy użyciu osobistego konta Microsoft obecnie nie działa. Wersja na komputer Mac wymaga systemu macOS 12 lub nowszego, natomiast aplikacja na iOS/iPadOS wymaga urządzenia z systemem iOS lub iPadOS 16 lub nowszym. Dostęp do internetowej wersji aplikacji można uzyskać, przechodząc do witryny windows.cloud.microsoft.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx