czwartek, 18 lipca

Temat przegrzewania się nowych iPhonów 15 Pro i Pro Max dalej jest tematem wielu rozważań, a teraz został podniesiony przez The Wall Street Journal i Bloomberga.

Obydwa raporty dokumentują niepotwierdzone skargi klientów i przedstawiają potencjalne ich powody, ale nie jest jasne, ilu urządzeń tak naprawdę dotyczy problem. Bloomberg stwierdził, że przegrzewanie może być spowodowane lub pogłębione przez proces konfiguracji iPhone’a, co sugeruje, że wyższa temperatura może czasami być stanem przejściowym.

The Wall Street Journal zacytował klienta, który kilka dni po skonfigurowaniu urządzenia stwierdził, że jego iPhone 15 Pro Max pozostaje cieplejszy niż iPhone 13 Pro Max:

Thomas Galvin, 23-latek z Cleveland, twierdzi, że jego iPhone 15 Pro Max jest „bardzo gorący” i rozważa jego zwrot. Obsługa klienta Apple powiedziała mu, że ciepło jest wynikiem konfiguracji nowego telefonu, ale nawet kilka dni później jest on nadal „znacznie cieplejszy niż iPhone 13 Pro Max” – powiedział.

Joanna Stern z „Wall Street Journal” stwierdziła, że jej iPhone 15 Pro Max nagrzewał się podczas ładowania i wykonywania zadań intensywnie obciążających procesor, takich jak granie, ale stwierdziła, że w tym samym teście jej iPhone 14 Pro Max osiągnął podobną temperaturę. Stern stwierdziła, że podczas typowego, codziennego użytkowania temperatura obu urządzeń mieściła się w normalnym zakresie. Wielu klientów w mediach społecznościowych stwierdziło również, że ich iPhone 15 Pro nie przegrzewa się, a brak twardych danych sprawia, że nie jest jasne, czy problem jest powszechny.

We wtorek analityk łańcucha dostaw Apple, Ming-Chi Kuo, stwierdził, że tytanowa ramka w modelach iPhone’a 15 Pro negatywnie wpływa na wydajność cieplną. Kuo uważa, że Apple prawdopodobnie rozwiąże ten problem poprzez aktualizacje oprogramowania, ale stwierdził, że ulepszenia mogą być ograniczone, chyba że Apple obniży wydajność czipa A17 Pro.

Apple nie skomentował jeszcze tych obaw i nie jest jasne, czy firma faktycznie wprowadzi jakiekolwiek optymalizacje oprogramowania w przyszłych aktualizacjach iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx