niedziela, 19 maja

Według najnowszych plotek pochodzących z Chin, iPhone 15 Pro będzie dostępny z nową opcją maksymalnej pojemności 2 TB.

Z informacji jakie pojawiły się na koreańskim blogu Naver, źródło dostawcy potwierdziło, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą dostępne z dwukrotnie większą maksymalną pojemnością niż modele iPhone 14 Pro. Co więcej, na chińskim serwie Weibo pojawiła się informacja, że modele iPhone 15 Pro będą sprzedawane z minimalną pojemnością 256GB zamiast obecnych 128GB.

Biorąc pod uwagę obie te informacje, Apple utrzymałby cztery nowe poziomy pamięci masowej – 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB. Takie wzrosty pojemności mogą również współgrać z plotkami, że Apple ma w tym roku podnieść cenę modeli iPhone’a 15 Pro.

Zarówno reporter Bloomberga Mark Gurman, jak i analityk Jeff Pu twierdzą, że spodziewają się podwyżek cen tegorocznych modeli Pro. W Europie i nie tylko ceny iPhone’a 14 Pro wzrosły dość mocno w zeszłym roku. Nie mniej Apple utrzymał ceny telefonów na tym samym poziomie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo do końca jak zmiana cen w Stanach Zjednoczonych może wpłynąć na ceny w Europie.

Apple zwiększył opcję pamięci do 1 TB w iPhonie 13‌ Pro i iPhonie 13‌ Pro Max w 2021 roku. Nowa opcja wynikała przede wszystkim z nowych funkcji aparatu, takich jak filmy w ProRes, które zajmują znacznie więcej miejsca niż zwykłe filmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx