czwartek, 23 maja

Jak informuje Bloomberg, Apple „rozważa” podniesienie cen obu modeli Pro w nadchodzącej serii iPhone 15.

Powołując się na anonimowe źródła zaznajomione z tematem, raport twierdzi, że pomimo przewidywanego spadku całego rynku smartfonów, Apple planuje zwiększyć swoje ogólne przychody poprzez podniesienie ceny iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy sugestie, że Apple może podnieść cenę swoich nadchodzących modeli Pro. Już w marcu, wzrost cen przewidywał Jeff Pu, analityk technologiczny w firmie inwestycyjnej Haitong International Securities z siedzibą w Hongkongu.

Apple nie podniósł w zeszłym roku cen swoich modeli iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro‌ Max w swoim kraju czyli w Stanach Zjednoczonych jednak zrobił to niemal w każdym innym kraju. Po części w związku ze spadkiem wartości dolara. Teraz złoty w stosunku do dolara umocnił się niemal o 20% w stosunku do stanu z października zeszłego roku, co przynajmniej teoretycznie mogłoby uchronić nas przed podwyżkami.

Oczekuje się, że Apple ogłosi serię iPhone’a 15 we wrześniu, chociaż dostawy modeli Pro mogą być ograniczone. Mówi się, że wszystkie cztery urządzenia będą posiadać port USB-C, dynamiczną wyspę i nieco bardziej zakrzywioną ramkę, a kilka dodatkowych funkcji i zmian dotyczy przede wszystkim modeli Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx