wtorek, 23 kwietnia

Choć obecny iPhone osiąga maksymalnie trzykrotny zoom optyczny to plotki sugerują, że zmieni się to w tym roku. Powszechnie oczekuje się, że następna generacja iPhone’a 15 Pro Max będzie posiadać tak zwany „obiektyw peryskopowy”, który pozwoli że może się to nawet dwukrotnie poprawić.

W lipcu 2022 roku analityk Apple, Ming-Chi Kuo poinformował, że peryskopowy obiektyw będzie dostępny wyłącznie w najwyższym modelu iPhone’a 15 Pro Max i umożliwi 5-6-krotny zoom optyczny. Technologia peryskopowa byłaby wbudowana w teleobiektyw i umożliwiałaby nawet 6-krotny zoom podczas robienia zdjęć tylnym aparatem, bez rozmycia i pogorszenia jakości obrazu.

W przypadku obiektywu peryskopowego światło pochłaniane przez przetwornik obrazu jest „zaginane”, co pozwala na większą odległość między elementami aparatu w kompaktowej konstrukcji smartfona. Ta technologia pozwala na zwiększenie zoomu optycznego i jest już używana przez niektóre marki Androida, takie jak Samsung, Google i Huawei w telefonach takich jak Pixel 7 Pro i Galaxy S23 Ultra oferujących zoom optyczny od 5x do 10x.

5-6-krotny zoom optyczny byłby znaczącym ulepszeniem aparatu dla iPhone’a. Niestety, Kuo powiedział, że peryskopowy obiektyw pozostanie ograniczony tylko do iPhone’a 16 Pro Max w przyszłym roku, co oznacza, że technologia będzie dostępna tylko w najdroższym modelu iPhone’a przez co najmniej dwa i pół roku.

Oczekuje się, że Apple ogłosi swoją linię iPhone’a 15 we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

Sony też posiada obiektyw peryskopowy, światło w obiektywie peryskopowym jest odbijane od systemu luster.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx