niedziela, 19 maja

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, wziął udział w oficjalnym otwarciu pierwszego sklepu Apple w Indiach, witając pierwszych klientów i pozując z nimi do selfie przed salonem.

Nowy flagowy sklep znajduje się w finansowej stolicy kraju, Bombaju, w ekskluzywnym centrum handlowym Bandra-Kurla Complex w głównej dzielnicy biznesowej miasta. Apple twierdzi, że jest to jedna z najbardziej energooszczędnych lokalizacji Apple Store na świecie, z dedykowanym panelem słonecznym i zerową zależnością od paliw kopalnych w działalności sklepu. Sklep jest operacyjnie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i działa w 100% na energii odnawialnej.

Otwarcie sklepu jest zwieńczeniem nieustannych wysiłków Apple zmierzających do spełnienia wymagań organów regulacyjnych, które obejmowały lokalną produkcję niektórych produktów. Apple ma otworzyć kolejny sklep w stolicy New Delhi w czwartek, a Cook również ma w nim uczestniczyć. Oczekuje się również, że Cook spotka się podczas swojej wizyty z premierem Narendrą Modi. To pierwsza od siedmiu lat podróż dyrektora Apple do Indii.

Do tej pory produkty Apple były sprzedawane w Indiach przez Internet, regionalną witrynę Apple lub sieć lokalnych dystrybutorów. Oprócz przynoszenia prestiżu marki Apple, sklepy fizyczne będą oferować zakupy premium w kraju, w którym rynek smartfonów premium jest stosunkowo niewykorzystany. Tylko około 4% z prawie 700 milionów użytkowników smartfonów w Indiach ma iPhone’y, a większość posiada tanie telefony z Androidem.

Według Bloomberga.sprzedaż Apple w Indiach osiągnęła nowy rekord w wysokości prawie 6 miliardów dolarów w ostatnich 12 miesięcach do marca. Przychody w Indiach wzrosły o prawie 50%, z 4,1 miliarda dolarów rok wcześniej.

Apple pracuje nad zbudowaniem łańcucha dostaw produkcyjnych w Indiach, gdzie znajduje się drugi co do wielkości rynek smartfonów na świecie. Jako dowód na postrzegane znaczenie tego kraju jako centrum produkcyjnego, Apple przeniósł montaż iPhone’a 14 z Chin do Indii w kilka tygodni po jego premierze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx