sobota, 24 lutego

Nowe szczegóły znalezione w najnowszej wersji beta iOS 16 mogą wskazywać, że Apple rzeczywiście planuje wprowadzić funkcję „always on display” w nadchodzących iPhone’ach.

Serwis 9to5Mac odkrył, że najnowsza wersja beta iOS 16 dodaje nowy stan „uśpienia” do domyślnych tapet znalezionych w iOS 16. Nowy tryb „uśpienia” to wersja tapety, która jest ciemniejsza i bardziej przyciemniona, lepiej nadająca się do wyświetlania na przygaszonym wyświetlaczu. Mówiąc prościej, nowy stan „uśpienia” można opisać jako filtr zdjęć, który można zastosować do dowolnego obrazu, który użytkownik zdecyduje się używać na wyświetlaczu „always-on”.

Jak zauważa 9to5Mac, wydaje się, że Apple powieli funkcję wprowadzoną na Apple Watch do iPhone’a 14 Pro. Apple Watch Series 5 i nowsze z wyświetlaczem „always-on” pokazują ciemniejszą i bladszą wersję tarczy zegarka, dopóki nadgarstek nie zostanie podniesiony. Podobnie może to działać na iPhonie 14 Pro gdzie ciemniejsza wersja tapety będzie wyświetlana dopóki telefon nie zostanie wybudzony przez użytkownika.

tapety-always-on-ios-16

W nowym trybie „uśpienia” użytkownicy zobaczą pozostałości tapety i informacje, takie jak godzina i widżety ekranu blokady, nawet gdy ich wyświetlacz nie jest aktywnie używany. Mark Gurman z Bloomberga poinformował już, że wyświetlacz „always-on” będzie powiązany z ekranem blokady iOS 16 i będzie dostępny tylko w wyższych modelach iPhone’a 14.

Wyświetlacz „always-on” w iPhonie 14 Pro będzie, jak twierdzi Ross Young, możliwy dzięki bardziej zaawansowanym wyświetlaczom, które charakteryzują się częstotliwością odświeżania nawet 1 Hz. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są wyposażone w technologię ProMotion i mogą osiągać nawet 120 Hz ale minimalnie 10 Hz. W porównaniu do iPhone’a 13 Pro, niższa częstotliwość odświeżania 1 Hz w serii iPhone 14 Pro poprawi wydajność energetyczną przy zawsze włączonym wyświetlaczu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx