poniedziałek, 20 maja

App Store firmy Apple został wzięty pod lupę po tym jak pojawia się w nim coraz więcej fałszywych aplikacji kryptograficznych, które oszukują użytkowników żyjących w przekonaniu inwestowania w prawdziwe i legalne kryptowaluty.

W liście skierowanym do CEO Apple, Tima Cooka, przewodniczący senackiej izby bankowej USA Sherrod Brown, zapytał o kroki, jakie Apple podejmuje w zakresie weryfikacji, przeglądu i usuwania aplikacji kryptograficznych przed i po ich udostępnieniu do pobrania w App Store.

Apple już stosuje surowy zestaw reguł dla aplikacji w App Store, ale Brown chce poznać dokładne kroki, jakie Apple podejmuje, aby zapobiec przedostawaniu się fałszywych aplikacji kryptograficznych na tą platformę.

W swoich wytycznych App Store Apple określa kilka zasad dotyczących aplikacji kryptograficznych w App Store. Zasady te stwierdzają, że aplikacje kryptograficzne nie mogą wydobywać kryptowalut przy użyciu przetwarzania na urządzeniu, aplikacje nie mogą wymagać od użytkowników wykonywania zadań, takich jak publikowanie w mediach społecznościowych w celu uzyskania waluty i nie tylko.

List Browna prosi jednak Apple o udostępnienie szczegółowych informacji dotyczących tego, jak reaguje on na fałszywe aplikacje kryptograficzne. W liście poproszono Apple o opisanie procesu przeglądu aplikacji kryptograficznych, kroków podejmowanych przez Apple w celu usunięcia aplikacji kryptograficznych, które omijają zasady App Store, częstotliwości sprawdzania istniejących aplikacji kryptograficznych pod kątem nieuczciwych działań, kroków, jakie użytkownicy mogą podjąć w celu zgłoszenia fałszywych aplikacji kryptograficznych , oraz czy Apple brał udział w jakichkolwiek skoordynowanych działaniach mających na celu usunięcie fałszywych aplikacji kryptograficznych z App Store od stycznia 2020 roku.

Apple ma czas do 10 sierpnia na dostarczenie komisji wszystkich tych informacji. Identycznej treści list został również wysłany do dyrektora generalnego Google, Sundara Pichaia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx