piątek, 12 kwietnia

Zaprezentowane w zeszłym tygodniu Samsungi serii Galaxy S23 nie trafiły jeszcze na rynek, ale pierwsze odkryte benchmarki tego urządzenia sugerują, że Apple ma nadal najszybszy na świecie procesor mobilny i to ze znacznym zapasem.

Według wyników Geekbench w teście wydajności jednego rdzenia odkrytym przez CompareDial, Galaxy S23 Ultra uzyskał wynik 1480, podczas gdy jego najbliższy rywal, iPhone 14 Pro, osiągnął wynik 1874. Sugeruje to, że iPhone 14 Pro jest o 21,02% szybszy niż Galaxy S23 Ultra w teście jednordzeniowym.

Samsung-Galaxy-S23-pojedynczyrdzen-benchmarks

Jeśli chodzi o wydajność wielordzeniową, różnica ta jest mniejsza, ale wciąż znaczna. S23 Ultra uzyskał wynik 4584, w porównaniu z wynikiem 5384 dla iPhone’a 14 Pro, co wskazuje, że flagowe urządzenie Apple jest o 14,86% szybsze w testach wielordzeniowych niż najnowszy model Samsunga.

Samsung-Galaxy-S23-test-wielordzeniowy

Tegoroczne wyniki benchmarków mogą nie być zaskakujące. Zeszłoroczny iPhone 13 jeszcze łatwiej pokonał w testach wydajności jedno- i wielordzeniowej Galaxy S22, niezależnie od tego, czy Galaxy S22 był zasilany przez czip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (używany w modelach sprzedawanych w USA), czy Samsung Exynos 2200 chip (stosowany w modelach sprzedawanych w Europie).

Poprawa wydajności w tym roku wynika w dużej mierze z faktu, że Samsung przestał używać swoich gorszych chipów Exynos na rynku europejskim, a szybsza i bardziej energooszczędna technologia Qualcomm jest teraz używana w Galaxy S23 na wszystkich rynkach.

Za około siedem miesięcy Apple pewnie jeszcze bardziej zwiększy swoją przewagę pod względem wydajności dzięki jeszcze szybszemu chipowi dla serii iPhone 15. Modele iPhone’a 15‌ mogą być pierwszymi wyposażonymi w czip serii A zbudowany w procesie 3-nanometrowym. Oczekuje się, że technologia czipów 3 nm zwiększy wydajność przetwarzania o 10-15%, jednocześnie zmniejszając zużycie energii nawet o 35%.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
1 rok temu

Co z tego że 20% szybszy jak na codzien nikt nie dostrzeże różnicy pomiędzy jednym a drugim telefonem

Jacek
Jacek
1 rok temu

Przecież nawet w najbardziej wymagających grach Samsung da radę na najwyższych ustawieniach. Zatem ten nadmiar mocy z Apple jest kompletnie bezużyteczny. To statystyka dla samej statystki.

Radek
Radek
1 rok temu

I tak wolę samsunga od apple! Aparat jest nieporównywalnie lepszy.

Jabcok
Jabcok
1 rok temu

Ta nadwyżka mocy może i nie ma przełożenia w codziennym użytkowaniu ale pokazuje że Apple jest poprostu wydajniejszy i kropka. Płacz użytkowników samsunga i tłumaczenie ze to nie ma sensu jest również bez sensu bo gdyby było odwrotnie to byłoby wyśmiewanie produktów Apple, tak to tłumaczą wszystkim że ich s23 i tak lepszy bo aparat lepszy bo inne z d…py argumenty.

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx