wtorek, 18 czerwca

Zgodnie z nowym raportem badawczym analityka Wedbush, Daniela Ivesa, iPhone 13 ma zostać wypuszczony w trzecim tygodniu września z maksymalnie 1 TB pamięci. Twierdzi się również, że wszystkie modele, od iPhone’a 13 mini do Pro Max, będą wyposażone w skaner LiDAR.

W miarę zbliżania się kolejnej konferencji Apple, wiele słyszy się o tym, czego możemy się spodziewać po nowych modelach iPhone’a. Wszyscy jesteśmy pewni, że będą one wyposażone w szybszy i wydajniejszy chipset A15, podczas gdy modele Pro mogą również posiadać kilka dużych ulepszeń aparatu. Mogłyby również mieć mniejszy wycięcie wyświetlacza.

Jedną rzeczą, która pozostaje wciąż wielką tajemnicą, jest to, kiedy dokładnie zadebiutuje iPhone 13. Według nowej notki badawczej będzie to przed końcem września.

„Z perspektywy czasu uważamy, że obecna premiera iPhone’a 13 jest zaplanowana na trzeci tydzień września”, napisał Ives powołując się na „źródła z łańcucha dostaw w Azji”. Twierdzą one, że w tym roku zostanie wyprodukowanych do 150 milionów sztuk iPhone’a 13.

Zeszłoroczne prezentacja iPhone’a nastąpiła w październiku, nieco później niż zwykle, w wyniku opóźnień produkcyjnych, które wynikały z pandemii COVID-19. Wydaje się jednak, że jeśli najnowsze informacje są dokładne, Apple jest na dobrej drodze do powrotu na wrześniową premierę — co stało się już tradycją.

Poza samą datą premiery interesujące jest również twierdzenie Ivesa dotyczące niektórych funkcji iPhone’a 13. Oczekuje, że największa opcja pamięci masowej dla modeli Pro podwoi się z 512 GB aż do 1 TB, a wszystkie warianty iPhone’a 13 otrzymają skaner LiDAR.

Większa pamięć może mieć związek z zapowiadanymi nowymi funkcjami aparatu iPhone’a 13 Pro, który ma obejmować obsługę formatu wideo ProRes o wyższej jakości. Spowoduje to zwiększenie rozmiarów plików, więc opcja 1 TB może być postrzegana jako niezbędna dla osób nagrywających filmy iPhone’em.

Skanery LiDAR dla wszystkich modeli iPhone’a 13 wydają się nieco mniej prawdopodobne, choć nadszedł czas, aby Apple udostępniło tę funkcję szerzej. Jeszcze nie zobaczyliśmy przekonującego przypadku użycia LiDAR, ale jeśli Apple zdecyduje się udostępnić go szerzej da to deweloperom pole do wykorzystania go w wielu ciekawych rozwiązaniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx