niedziela, 3 marca

Według nowego raportu Marka Gurmana z Bloomberga, nadchodzące iPhone’y będą wyposażone w szereg nowych funkcji aparatu dostosowanych do profesjonalnych użytkowników, w tym ProRes dla filmów wideo, tryb portretowy dla filmów wideo i zmiany w wyglądzie w postaci mniejszego wycięcia ekranu.

Według Gurmana, Apple planuje włączyć wideo w trybie portretowym do tegorocznej oferty iPhone’ów, co pozwoli użytkownikom nagrywać filmy z dodatkowym efektem bokeh. Apple wprowadził tryb portretowy z iPhone’em 7 Plus, ale od tego czasu jest on dostępny wyłącznie dla zdjęć. Warto zauważyć, że jesienią wraz z iOS 15 FaceTime zyska tryb portretowy dla wszystkich kompatybilnych urządzeń.

Oprócz filmów w trybie portretowym, Apple planuje również wprowadzić ProRes dla filmów iPhone’a, co pozwoli użytkownikom nagrywać wideo w formacie wyższej jakości i oferować większą kontrolę edycji. Podobnie jak w przypadku, gdy ProRaw do zdjęć jest dostępny tylko w wyższych modelach iPhone’a 12, Bloomberg twierdzi, że ProRes może być również dostępny wyłącznie dla iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max.

Ponadto Apple planuje również bardziej zaawansowaną iterację standardowych filtrów fotograficznych z nadchodzącymi iPhone’ami. Zamiast nakładać filtr na całe zdjęcie, nadchodzące iPhony będą precyzyjnie wprowadzać „zmiany obiektów i osób na zdjęciach przy użyciu sztucznej inteligencji”.

Gurman potwierdził dziś również, że nadchodzące iPhone’y będą wyposażone w szybszy chip A15, mniejsze wycięcie i nową technologię wyświetlaczy, która umożliwi wyższą częstotliwość odświeżania 120 Hz. Gurman wcześniej zauważył, że w wyższych modelach iPhone’a 13 Apple może również wprowadzić funkcje always-on podobną do Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx