środa, 17 kwietnia

Apple opracował pierwszy w swoim rodzaju czujnik nawodnienia przeznaczony do zegarka Apple Watch ujawniono w zgłoszeniu patentowym firmy.

Patent zauważony przez Patently Apple nosi nazwę „Pomiar nawodnienia za pomocą zegarka” i został przyznany przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA.

„Tradycyjne techniki śledzenia nawodnienia są na ogół inwazyjne, drogie lub zawodne” – twierdzi Apple. Odnosi się to do istniejących sposobów określania nawodnienia takich jak jednorazowe testy próbek płynów. Czujnik nawodnienia firmy Apple mają postać nieinwazyjnych elektrod umieszczanych na skórze, które firma opisuje jako „niezawodne i eleganckie” rozwiązanie. Czujnik działa poprzez pomiar właściwości elektrycznych potu użytkownika Apple Watch.

patent nawodnienie w Apple Watch

Apple twierdzi, że jego system śledzenia nawodnienia może być wykonywany „nieinwazyjnie, wielokrotnie, dokładnie, automatycznie i przy minimalnej interwencji użytkownika”. Według patentu dane dotyczące nawodnienia mogą być wykorzystywane do przekazywania informacji zwrotnej użytkownikowi, szczególnie podczas aktywności takiej jak treningi, i zachęcania do lepszego zarządzania spożyciem wody, a co za tym idzie, ogólnego stanu zdrowia.

Oczywiście zgłoszenia patentowe nie mogą być traktowane jako dowód na pewne wprowadzenie ich w życie, ale pokazują obszary badawcze firmy. Apple ma ambitne plany dodania nowych funkcji śledzenia zdrowia do zegarka Apple Watch po debiucie monitorowania tlenu we krwi za pomocą Apple Watch Series 6, a monitorowanie nawodnienia wydaje się teraz realną opcją dla firmy, aby dodać ją do urządzenia w przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx