sobota, 20 kwietnia

Od dziś oficjalnie jest dostępny Parallels Desktop 17 który zapewnia natywną obsługę Windows 11 i macOS Monterey zarówno na komputerach z Apple Silicon jak i Intel, a także szereg ulepszeń w zakresie wydajności i zgodności.

Warto zauważyć, że wersje systemu Windows, które Parallels 17 może uruchomić na komputerze z procesorem M1 ograniczają się obecnie do wersji Insider Preview dla Windows 10 i Windows 11, ze względu na ich zgodność ze sprzętem opartym na architekturze ARM. Jednak Parallels obiecał, że kiedy Windows 11 zostanie oficjalnie wydany publicznie, oprogramowanie do wirtualizacji będzie mogło go uruchomić.

Z tym zastrzeżeniem, zarówno dla chipów M1 jak i Intel, Parallels 17 wznawia działanie systemów Windows i Linux do 38% szybciej w porównaniu z poprzednią wersją i korzysta z sześciokrotnego wzrostu przetwarzania grafiki OpenGL i nawet 25% poprawy wydajności grafiki 2D.

Parallels Desktop 17 na komputerze Mac z procesorem M1 uruchamia system Windows o 33% szybciej, ma do 20% lepszą wydajność dysku w systemie Windows 10 Insider Preview oraz do 28% szybszą wydajność DirectX 11.

Parallels ulepszył również tryb koherencji, który umożliwia uruchamianie aplikacji Windows bez uruchamiania pełnej maszyny wirtualnej. Spójność umożliwi teraz zamykanie okien, aktualizacje i ekrany logowania. Przeciąganie i upuszczanie między aplikacjami Windows i Mac zostało ulepszone dzięki obsłudze przeciągania tekstu i obrazów między oknami, w tym obsłudze szybkich notatek w macOS Monterey.

Użytkownicy Maców M1 mogą teraz również korzystać z funkcji BitLocker i bezpiecznego rozruchu dzięki zwirtualizowanemu układowi TPM (Trusted Platform Module). System Windows 10 rozpozna również stan baterii systemu macOS i włączy tryb oszczędzania baterii, gdy bateria Maca będzie słaba.

Parallels Desktop 17 został całkowicie przeniesiony do modelu subskrypcji, co oznacza, że standardowa edycja kosztuje 79,99 EUR rocznie, podczas gdy wersje Pro i Business są dostępne za 99,99 EUR rocznie. Użytkownicy, którzy zakupili wieczystą licencję na wcześniejszą wersję Parallels Desktop mogą dokonać aktualizacji do Parallels Desktop 17 za 49,99 EUR. Bezpłatną wersję próbną można pobrać ze strony internetowej Parallels.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx