poniedziałek, 20 maja

Wayne Ma z The Information podzielił się dziś informacjami na temat „niekonwencjonalnych i kosztownych kroków”, które Apple podjął w celu uniknięcia opóźnień w dostawach swoich produktów w związku z pandemią. Wśród nich jest zwiększone wykorzystanie kontenerowców, czartery prywatnych odrzutowców i nie tylko.

Raport twierdzi, że Apple po raz pierwszy w zeszłym roku zaczął wysyłać niektóre partie AirPods drogą morską. Niestety ta forma wysyłki produktów Apple czasami również napotykała problemy. Na przykład pod koniec listopada, jak informuje raport, duży kontenerowiec płynący z Chin do Kalifornii przewrócił się tracąc w oceanie około 1800 kontenerów. Co najmniej jeden z tych kontenerów był wypełniony słuchawkami Beats.

Według raportu, Apple wyczarterował również ponad 200 prywatnych odrzutowców do wysyłania urządzeń w 2020 roku, co stanowi roczny rekord firmy:

Apple często korzystał z czarteru prywatnych odrzutowców, aby wysyłać swoje produkty z Azji, ponieważ jego partnerom dostawczym brakowało pojemności w ładowniach samolotów pasażerskich. W ubiegłym roku Apple wyczarterował do tych przesyłek ponad 200 samolotów, ustanawiając roczny rekord firmy. Patrząc z perspektywy czasu, przed premierą iPhone’a 7 w 2016 roku Apple wyczarterował tylko trzy samoloty do przewozu tych urządzeń po tym, jak wykorzystał pojemność samolotu pasażerskiego – powiedziała inna osoba zaangażowana w jego dostawy.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć dostawy, Apple przyspieszył plan wykorzystania swoich sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jako „małych centrów dystrybucji”, umożliwiając partnerom kurierskim Apple, takim jak FedEx i UPS, odbieranie produktów ze sklepu detalicznego Apple oraz dostarczanie je klientom w bliskiej odległości od sklepu.

Podsumowując, większość produktów Apple była dostarczana w 2020 roku tylko kilka dni dłużej niż średnia, podają źródła cytowane w raporcie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx