wtorek, 18 czerwca

Jak wynika z informacji podanych przez 9to5Mac, szósta generacja iPada mini będzie wyposażona w chip A15 i złącze Smart Connector.

Nowa generacja iPada mini ma podobno nazwę kodową „J310” i będzie zawierała szereg istotnych ulepszeń. Raport twierdzi, że jedną z kluczowych cech nowego iPada mini będzie chip A15, który ma zadebiutować w ofercie iPhone’a 13 jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że A15 zostanie wyprodukowany w tym samym procesie produkcyjnym 5 nm, co chip A14. Apple pracuje już podobno nad mocniejszym wariantem „A15X” dla innych modeli iPada, które mają zostać wprowadzone na rynek w późniejszym terminie.

Jak wcześniej informował Jon Prosser, iPad mini szóstej generacji będzie również posiadał port USB-C zamiast portu Lightning w obecnym modelu, aby otworzyć go na szerszą gamę urządzeń peryferyjnych i akcesoriów i dostosowując do iPada Pro i iPada Air.

Innym ważnym ulepszeniem, które ma pojawić się w nowym iPadzie mini, jest złącze Smart Connector, które wcześniej pokazano na renderach urządzenia Jona Prossera w oparciu o rzekome przecieki zdjęć. Raport mówi, że Apple planuje wypuścić akcesoria Smart Connector dla nowego iPada mini, ale nie jest jasne, co to może być.

W osobnej części raportu pojawia się również informacja, że podstawowy iPad, podobno o nazwie kodowej „J181”, ma otrzymać aktualizację o chip A13 z linii iPhone 11. Obecny model jest wyposażony w układ A12, co oznacza, że A13 może znacznie zwiększyć wydajność urządzenia.

Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że nowy iPad mini ma pojawić się jesienią tego roku i pomimo szeregu niespójnych plotek dotyczących urządzenia, większość raportów wydaje się zgadzać, że urządzenie ma mieć większy wyświetlacz w okolicy 8,4 cala z cieńszym ramki i wyglądem iPada Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx