sobota, 20 kwietnia

Według Wall Street Journal, Apple zamierza wydzierżawić duży kampus produkcyjny w Los Angeles pod produkcję treści dla Apple TV+.

Apple najwyraźniej powiedział dyrektorom o swoich zamiarach wydzierżawienia kampusu produkcyjnego w Los Angeles, prawdopodobnie dla Apple TV+. Centrum produkcyjne może mieć powierzchnię prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych, ponieważ musi zapewnić wystarczającą przestrzeń do produkcji wielu programów telewizyjnych i filmów.

Mówi się, że wiele z dostępnych w mieście powierzchni pod produkcję jest z dużym wyprzedzeniem zarezerwowanych z miesięcznym wyprzedzeniem przez studia, które potrzebują stałej produkcji treści. To skłania inne firmy do kupowania powierzchni bezpośrednio dla siebie lub zamykania lokalizacji z umowami najmu dla firm, które rezerwują powierzchnię z góry na kilka lat.

Mike Mosallam dołączył do Apple w styczniu tego roku jako główny producent wykonawczy ds. nieruchomości w Los Angeles, najwyraźniej chcąc nadzorować strategię firmy dotyczącą tej kwestii. Wcześniej pracował jako dyrektor ds. planowania produkcji i wynajmu studia w Netflixie.

Apple ma podobno plan pogłębić swoją obecność w Hollywood otwierając własny kampus. Firma wynajmuje obecnie poszczególne studia do kręcenia Apple TV+ w Los Angeles i innych obszarach na całym świecie, ale dedykowany kampus mógłby usprawnić proces produkcji i wzmocnić zaangażowanie Apple w konkurowanie z innymi usługami przesyłania strumieniowego wideo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx